نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

مسئولان یزد تحریم‌ها را برای بی‌عدالتی در بافق بهانه نکنند

مسئولان یزد تحریم‌ها را برای بی‌عدالتی در بافق بهانه نکنند


امام جمعه بافق:

حجت‌الاسلام سید جواد سلیمانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بافق با تسلیت فرا رسید ماه محرم و عزاداری سید و سالار شهیدان به موضوع امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و اظهار داشت: فلسفه قیام امام حسین (ع) به پاداشتن نماز و اجرای امربه معروف و نهی از منکر در جامعه است.

وی با تاکید بر ضرورت توجه به اجرای این فریضه الهی در جامعه افزود: امر به معروف و نهی از منکر تقویت کننده پایه‌های نظام اسلامی است همان طور که در دین اسلام به اقامه نماز و دستور زکات تاکید شده است.

امام جمعه بافق با اشاره به فرازهایی از نهج‌البلاغه خاطرنشان کرد: دولتمردان نیز باید در این راستا و اجرای این فریضه به وظایف خود به خوبی عمل کنند و به آن بی‌تفاوت نباشند.

سلیمانی همچنین با اشاره برنامه‌ریزی دشمنان نظام و اسلام تصریح کرد: امروز دشمن برای رواج بی بندباری و بی‌حجابی در جامعه در حال توطئه است و برنامه‌ریزی می‌کند که باید برای مقابله با این برنامه‌ها با آگاهی و اجرای این فریضه اقدام کرد.

وی با بیان اینکه رمز ماندگاری حکومت اسلامی مبارزه با فساد است گفت: اجرای امر به معروف و نهی از منکر وظیفه همگانی است که روحانیان در این زمینه وظیفه سنگین‌تری دارند.

امام جمعه بافق در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موضوع رابطه با آمریکا بیان داشت: امروز افرادی در جامعه هستند که با وجود اینکه از جنایات این قدرت استکباری آگاهی دارند ولی دم از ارتباط با آمریکا می‌زنند.

وی خاطرنشان کرد: در طول تاریخ تاکنون نه تنها کشور ایران بلکه همه کشورهای دنیا خیری از ارتباط با آمریکا نبرده‌اند و همواره با جنایات این کشور دست و پنجه نرم می‌کنند.

سلیمانی با بیان اینکه آمریکا یک استعمارگر و استثمارگر است، تصریح کرد: کشورهای استعمارگر به ویژه آمریکا می‌خواهند اسلام ناب محمدی (ص) که امروز در همه جای دنیا فراگیر شده را از بین ببرند و یک اسلام آمریکایی جایگزین آن کنند.

امام جمعه بافق همچنین با اشاره به اهدف شوم آمریکا اظهار داشت: شعار و اهداف این کشور استبکاری غیراز آن چیزی است که امروز می‌بینیم و این کشور و هم‌دستانش دنبال مسائل دیگری هستند و می‌خواهند هویت و افکار اسلامی ما را به یغما ببرند.

سلیمانی در بخش دیگری از سخنان خود با ابراز نارضایتی از بی‌عدالتی‌هایی که نسبت به شهرستان بافق می‌شود، خطاب به مسئولان استان گفت: مسئولان استان یزد برای عدم اجرای برخی از پروژه‌ها در شهرستان باید پاسخگو باشند و نباید به بهانه تحریم به بی‌عدالتی در این شهرستان دامن بزنند.

وی همگان را به وحدت فراخواند و افزود: چرا با وجود اینکه بارها گفته‌ایم و پیگیری کرده‌ایم‌، مسئولان استان فکری برای مشخص شدن فرماندار بافق نمی‌کنند؟

خطیب نماز جمعه بافق با اشاره به قول‌هایی که مدیرکل صدا وسیمای استان در جلسه شورای اداری شهرستان مبنی بر راه‌اندازی فرستنده دیجیتال بافق داد، خاطرنشان کرد: چرا باید در یک روز چند فرستنده دیجیتال در شهرهای استان افتتاح شود اما در شهرستان بافق که در این زمینه پیشقدم بوده است، اقدامی صورت نگیرد.

امام جمعه بافق همچنین تصرح کرد: چرا باید تحریم‌ها فقط برای شهرستان بافق و لوله‌های گازرسانی و جاده بافق اعمال شود؟

سلیمانی با انتقاد از مسئولان استان افزود: کندی موضوع گاز بافق ،دکل دیجیتال و جاده بافق به یزد و مشخص شدن فرماندار بافق دغدغه همگان شده است که از مسئولان استان تقاضای پاسخگویی داریم.

محکوم کردن حمله اسرائیل به نوار غزه، تحلیل رزمایش مدافعان ولایت و قدرت موشکی ایران در منطقه، توصیه به مسئولان هیئت‌های عزاداری و برگزاری مراسم ایام محرم و ... از مهم‌ترین مسائلی بود که امام جمعه بافق در خطبه‌های این هفته به آن اشاره کرد/.عبداللهی