نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

معاون فرماندار بافق : امدادگران، فرشته نجات مصدومان حادثه ديده به شمار مي آيند

معاون فرماندار بافق : امدادگران، فرشته نجات مصدومان حادثه ديده به شمار مي آيند


معاون فرماندار بافق : امدادگران، فرشته نجات مصدومان حادثه ديده به شمار مي آيند

به گزارش روابط عمومي فرمانداري بافق، "حسين ندافيان" در بازديد از كلاس هاي آموزش امداد و نجات كه در جمعيت هلال احمر بافق برگزار شد، اظهار داشت كشور ايران به عنوان يكي از مناطق مهم زلزله خيز دنيا محسوب مي شود و در معرض خطر جدي زلزله مخرب و ويرانگر قرار دارد.

معاون فرماندار بافق گفت: عدم رعايت مقررات ايمني در ساخت وساز اين خطرات به صورت تصاعدي افزايش مي دهد و استفاده بي رويه از منابع طبيعي و تخريب جنگل ها و عدم رعايت مسائل زيست محيطي بسياري از مناطق كشور را در معرض سيل قرار داده است .

ندافيان با اشاره به اينكه جمعبت هلال احمر به عنوان موسسه اي امدادي و عام المنفعه است گفت: جمعيت هلال احمر عمده فعاليت خود را به موضوع آمادگي و آموزش كمكهاي اوليه متمركز نموده است .

وي با تشريح اهداف جمعيت هلال احمر ايران گفت : تلاش براي تسكين آلام بشري ، تفاهم متقابل ، صلح و دوستي و حمايت و سلامت زندگي از جمله اين اهداف مي باشند.

وي در ادامه افزود: شعار جمعيت هلال احمر اين است كه در هر خانواده ايراني بايد حداقل يك نفر آموزش ديده وجود داشته باشد .

معاون فرماندار بافق در جمع امدادگران جوان بافق خاطر نشان كرد: شما امدادگران براي يك فرد مصدوم به منزله فرشته نجات محسوب مي شويد، پس سعي كنيد با فراگيري آموزش هاي صحيح و لازم در هنگام بروز حادثه كمك حال مسدومان باشيد.

شايان ذكر است دوره آموزش تكميلي كمكهاي اوليه در دو بخش تئوري و عملي در جمعيت هلال احمر شهرستان بافق زير نظر اساتيد مجرب استان و بافق در حال انجام مي باشد .