نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

معاون وزير صنايع: توليد سنگ آهن بافق افزايش مي يابد

معاون وزير صنايع: توليد سنگ آهن بافق افزايش مي يابد


معاون وزير صنايع: توليد سنگ آهن بافق افزايش مي يابد

محمد علي هراتي نيک در حاشيه بازديد از طرحهاي معدني شهرستان بافق يزد افزود: براي دستيابي به اين ميزان توليد سنگ آهن، علاوه بر معدن چغارت، معادن سه چاهون، ميشدوان و چاهگز بافق راه اندازي شده و طرح بهره برداري از ديگر معادن اکتشاف شده نيز در دست اجرا است.

وي همچنين از آغاز عمليات اجرايي هشت طرح فولاد در سطح کشور خبرداد و افزود: براي عمليات اجرايي هرکدام از اين طرحها در مدت سه سال ، 350 ميليارد تومان هزينه خواهد شد.

وي اظهار داشت: در اين راستا هم اکنون طرح فولاد بافق در دو بخش فولاد سازي و احياي مستقيم در دست اجراست که بخش فولاد آن 30 درصد پيشرفت فيزيکي دارد و عمليات اجرايي بخشهاي احياي مستقيم آن نيز به زودي آغاز خواهد شد.

هراتي نيک اضافه کرد: عمليات اجرايي طرح فولاد بافق تا کنون 50 ميليارد تومان هزينه در برداشته و براي تکميل آن به 300 ميليارد تومان ديگر نياز است.

مدير عامل تهيه و توليد مواد معدني کشور نيز از بهره برداري از معدن سنگ آهن "زاغيا " در بافق تا پايان امسال خبر داد و گفت : مناقصه انتخاب پيمانکار براي اجراي اين طرح در حال برگزاري مي باشد.

" اردشير سعد محمدي " احداث کارخانه آگلومراسيون بافق با ظرفيت توليد سالانه يک ميليون تن آگلومره يا کلوخه را از ديگر طرحهاي شرکت تهيه وتوليد مواد معدني ايران در حوزه شهرستان بافق اعلام کرد وافزود: هم اينک مراحل قانوني اخذ مجوز از سوي شوراي

اقتصاد براي آغاز عمليات اجرايي آن در حال انجام است .

وي همچنين از احداث کارخانه دو ميليون تني توليد کنستانتره آهن در آينده در شهرستان بافق خبرداد و گفت: اين کارخانه با همکاري بانک توسعه اسلامي با هدف تهيه خوراک معادن چاه گز و ميشدوان با سرمايه گذاري 200 ميليون تومان احداث مي شود