نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

معدن d19 متعلق به مردم بافق است

معدن d19 متعلق به مردم بافق است


حجت الاسلام سليماني تاكيد كرد:

حجت الاسلام سيد جواد سليماني، در جمع نمازگزاران نماز جمعه بافق اظهار داشت: معدن d19 در نقشه ها تا سال 72 متعلق به شهرستان بافق بوده اما در سال 72 نقشه ها عوض شده و اين معدن با ذخيره بسيار عالي، از شهرستان بافق جدا شده است.

وي افزود: اين نقشه ها هم اكنون در فرمانداري بافق و استانداري يزد موجود است و لازم است مسئولان به آن مراجعه كرده و صحت حق و حقوق مردم بافق را جويا شوند.

امام جمعه بافق تاكيد كرد: اگر تاکنون حرفی درباره اين معدن نزده ام، به خاطر اين بود كه نخواستم در آستانه انتخابات موج و چالش ايجاد شود اما اگر مسئولان به اين حق مردم رسيدگي نكنند خود شخصا وارد عمل خواهم شد.

امام جمعه بافق بيان كرد: اگر نقشه را ندیده بودم، حرفی نمی‌زدم، چون نقشه را دیدم و این نقشه هم در فرمانداری و هم دراستانداری یزد موجود است، مي‌خواهيم در پایان روزهای عمر سیاسی دولت با هماهنگی نماینده مجلس و فرماندار و همه مسئولان این موضوع پیگیری شود.

وي با بيان اينكه بافق يك شهرستان معدني است و كشاورزي و دامداري در آن به صورت گسترده انجام نمي شود، تاكيد كرد: همه سرمايه مردم اين شهرستان، معادن هستند اما متاسفانه عده اي همين معادن را هم از مردم دريغ كردند.

سلیمانی با بيان اينكه طرح اين موضوع نه تنش است و نه چالش و با مدرک و سند باید حل شود، عنوان كرد: در غیر این صورت هفته آینده طومار می‌نویسم و در راس هم خودم امضا مي‌كنم و از همه هم می‌خواهم که امضا کنند تا برای مسئولان کشوری و یک رو نوشت هم برای رئیس جمهور منتخب ارسال شود.

آنومالی D19 و مجموعه معدنی جوار آن در فاصله 65 کیلومتری شمال بافق در منطقه آریز بافق قرار دارد که گفته می‌شود در جریانات سیاسی دهه 70 با تغییر در تقسیمات مرزی بافق و تغییر در نقشه مرزها، این مجموعه از بافق جدا شده است.