نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

مقدمات احداث کارخانه گندله‌سازی بافق فراهم شده است

مقدمات احداث کارخانه گندله‌سازی بافق فراهم شده است


رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد:

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق محمدمهدی زارع با اشاره به نام‌گذاری امسال به نام سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی توسط مقام معظم رهبری اظهار داشت: با تامین اعتبار و پیگیری‌هایی که صورت گرفته است، کارخانجات جوار معدنی در شهرستان بافق به منظور ایجاد اشتغال و جذب سرمایه‌گذار احداث می‌شود.

وی با اشاره به پتانسیل عظیم معدنی شهرستان بافق عنوان کرد: با توجه به موقعیت خاص معدنی این شهرستان، توجه به صنایع جوار معدنی در بافق ضروری به نظر می‌رسد.

 * کارخانه آگلومره در بافق بهره‌برداری می‌شود

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان یزد با بیان اقدامات انجام شده در زمینه ایجاد این صنایع در بافق یادآور شد: بهره‌برداری از کارخانه آگلومره در این شهرستان تا سال آینده قابل پیش‌بینی است.

زارع همچنین به احداث کارخانه گندله‌سازی در بافق اشاره کرد و بیان داشت: با تامین اعتباری که صورت گرفته، مقدمات احداث این کارخانه انجام شده که با برنامه‌ریزی‌های لازم به زودی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

 * طرح توسعه سنگ آهن بافق در دست اقدام است

وی همچنین طرح توسعه سنگ آهن بافق را از جمله طرح‌های در دست اقدام این مجموعه عنوان کرد و افزود: اجرای این طرح در کنار سایر پروژه‌های صنعتی در شهرستان معدنی بافق، نویدبخش یک حرکت خوب و مفید در مسیر رفع معضل بیکاری در این شهرستان به حساب می‌آید.

زارع تصریح کرد: با اجرای طرح‌های بزرگ صنعتی در بافق بالغ بر 600 نفر به طور مستقیم و بیش از 2هزار نفر به صورت غیر مستقیم مشغول به کار می‌شوند.

 * افزایش نقدینگی در دستور کار صنعت، معدن و تجارت استان یزد است

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برنامه‌های این سازمان در سال تولید ملی افزود: حمایت از واحدهای در حال کار از طریق پرداخت تسهیلات و افزایش نقدینگی برای توسعه آن مهم‌ترین برنامه این سازمان است.

زارع با بیان اینکه بیش از 950 واحد صنعتی نیمه تمام در استان یزد وجود دارد، خاطرنشان کرد: این طرح‌ها بین 20 تا 95 درصد پیشرفت فیزیکی دارند که برای تکمیل آن به اعتباری افزون بر 5هزار میلیارد تومان نیاز است.

وی گفت: با حمایت‌های تسهیلاتی که از این طرح‌ها صورت گرفته است، انتظار می‌رود بخشی از آنها در سال جاری مورد بهره‌برداری قرار گیرد

.عبداللهی