در اولین دیدار فرماندار بافق با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد:

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بافق؛ در اولین دیدار فرماندار بافق با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد موضوع جابجایی قبر وحشی بافقی از مرکز استان به این شهرستان مطرح شد.

فرماندار بافق در این دیدار که رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان و رییس شورای شهر نیز حضور داشتند به بیان جایگاه وحشی بافقی در میان شاعران پارسی گوی از یک سوی و مهجور بودن قبر ایشان در یزد از سوی دیگر پرداخت و اظهار داشت: آمادگی کامل وجود دارد که به منظور پاسداشت این شاعر بلند آوازه و تبدیل بافق به قطب شعر و ادب، پس از انجام تشریفات اداری و به خصوص با رعایت موازین شرعی، قبر وحشی بافقی از یزد به بافق منتقل و بنای ارزشمندی که تلفیقی از معماری اصیل ایرانی و اسلامی است، روی آن ساخته شود.

محمد زاده رحمانی همچنین در ادامه به انجام هماهنگی های اولیه با امام جمعه شهر و تشکیل کارگروهی به منظور پیشبرد این اقدام بزرگ و تاریخی اشاره نمود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد نیز در این جلسه ضمن استقبال از درخواست فرماندار بافق به اهمیت دو شخصیت وحشی بافقی و رشیدالدین میبدی و جایگاه آنها در استان و کشور اشاره کرد و یادآور شد: پس از درخواست کتبی فرماندار نسبت به طرح و پیگیری موضوع از طریق مسئولان ذیربط و انجام هرگونه مساعدت لازم اقدام خواهد کرد.

مجید جوادیان زاده همچنین به ضعف ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان های استان در امکانات و نیروی انسانی اشاره کرد و گفت: بنا داریم با تمرکز زدایی، نسبت به تقویت ادارات شهرستان ها به خصوص اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بافق اقدامات لازم در این زمینه انجام شود.

 


photo_2018-03-31_11-21-00.jpg photo_2018-03-31_11-21-03.jpg photo_2018-03-31_11-20-40.jpg
بله