نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

موضوع جابجایی قبر وحشی بافقی مطرح شد

موضوع جابجایی قبر وحشی بافقی مطرح شدبه گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بافق؛ در اولین دیدار فرماندار بافق با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد موضوع جابجایی قبر وحشی بافقی از مرکز استان به این شهرستان مطرح شد.

فرماندار بافق در این دیدار که رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان و رییس شورای شهر نیز حضور داشتند به بیان جایگاه وحشی بافقی در میان شاعران پارسی گوی از یک سوی و مهجور بودن قبر ایشان در یزد از سوی دیگر پرداخت و اظهار داشت: آمادگی کامل وجود دارد که به منظور پاسداشت این شاعر بلند آوازه و تبدیل بافق به قطب شعر و ادب، پس از انجام تشریفات اداری و به خصوص با رعایت موازین شرعی، قبر وحشی بافقی از یزد به بافق منتقل و بنای ارزشمندی که تلفیقی از معماری اصیل ایرانی و اسلامی است، روی آن ساخته شود.

محمد زاده رحمانی همچنین در ادامه به انجام هماهنگی های اولیه با امام جمعه شهر و تشکیل کارگروهی به منظور پیشبرد این اقدام بزرگ و تاریخی اشاره نمود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد نیز در این جلسه ضمن استقبال از درخواست فرماندار بافق به اهمیت دو شخصیت وحشی بافقی و رشیدالدین میبدی و جایگاه آنها در استان و کشور اشاره کرد و یادآور شد: پس از درخواست کتبی فرماندار نسبت به طرح و پیگیری موضوع از طریق مسئولان ذیربط و انجام هرگونه مساعدت لازم اقدام خواهد کرد.

مجید جوادیان زاده همچنین به ضعف ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان های استان در امکانات و نیروی انسانی اشاره کرد و گفت: بنا داریم با تمرکز زدایی، نسبت به تقویت ادارات شهرستان ها به خصوص اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بافق اقدامات لازم در این زمینه انجام شود.