نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

نخبه پروری در آموزش و پرورش از برنامه های کوتاه مدت است .

نخبه پروری در آموزش و پرورش از برنامه های کوتاه مدت است .


فرماندار بافق در مراسم زنگ مشارکت:

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ، همزمان با آغاز هفته شوراهای آموزش و پرورش، زنگ مشارکت و همیاری، در مدارس شهرستان بافق نواخته شد.

در این مراسم که با حضور مسئولین محلی بافق در آموزشگاه دخترانه نمونه فردوس برگزار شد فرماندار بافق به جايگاه و اهميت شورا و مشورت در دين مبين اسلام اشاره كرد و افزود: هر جا كه از خرد جمعي و تفكر و انديشه بهره بگيريم در آن تصميم موفق خواهيم بود.
وی گفت: زنگ مشاركت زنگ با هم بودن، انديشيدن و داشتن خرد جمعي براي تبديل آسيبها به فرصتها است.

مهدی خاوری با اشاره به اینکه کار علمی ، کار سختی است گفت: در کنار تلاش و کوشش باید توسل وجود داشته باشد تا به هدف و مسیر نهایی برسیم.

خاوری تصریح کرد : دانشمندان بزرگ ما برخواسته از شما دانش آموزان بودند که یکی از رموز موفقیت آنها اعتماد به نفس و تلاش بود.

فرماندار بافق با تاکید بر نخبه پروری در آموزش و پرورش اظهار داشت : شما دانش آموزان امیدان این مملکت هستید و بهتر است که جوانانی با استعداد و نخبه پرورش داد و این جزء برنامهای کوتاه مدت است .

وی توکل به خداوند متعال و ائمه معصومین را رمز موفقیت در امور دانست و گفت: نیکی به پدر و مادر رمز موفقیت بزرگان دین ما بوده است و احترام ایشان در هر شرایطی واجب است .

مهدی خاوری در ادامه سخنان خود با اشاره حکومت مهدویت گفت: داشتن نیرو و امید انتظار یکی از شاخصهای بزرگان و علماست.

وی با تاکید بر انتظار مولود گفت: بزرگترین مطلب شیعه در دوران غیبت داشتن انتظار مولود و دعا جهت فرج صاحب امر حضرت ولیعصر(عج) می باشد.

رئیس آموزش و پرورش بافق در ابتدای این مراسم ،مشاركت براي ارتقاي فعاليتهاي دستگاه تعليم و تربيت را عامل پيشرفتهاي همه جانبه دانست و افزود: اميدوارم با فعاليتهايي كه در شوراهاي آموزش و پرورش انجام مي شود و نيز مشاركت همه جانبه مردم، نتايج مطلوب و چشمگيري بدست آيد.

محمود خواجه ای از آموزش و پرورش به عنوان یک وزارت مولد یاد کرد و گفت: تلاش و هدف آموزش و پرورش این است که یک دانش آموزی مفید و کارآمد با نگاه تعلیم و تربیت به جامعه تحویل دهد.

وی افزود : خانواده ، جامعه و آموزش و پرورش یک حلقه بسیار قوی و منسجم در امر تعلیم و تربیت هستند که حضور خانواده و جامعه در امر مشارکت گامی موثر در اثر بخشی فعالیتهای آموزش و پرورش می باشد.

گفتنی است در پایان این مراسم از چند دانش آموز ممتاز و برتر این آموزشگاه در حوزه های مختلف تقدیر شد .
24
دي الي 30 دي ماه به عنوان هفته شوراهاي آموزش و پرورش نامگذاري شده است.