نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

نشست انجمن کتابخانه هاي عمومي بافق برگزار شد.

نشست انجمن کتابخانه هاي عمومي بافق برگزار شد.


نشست انجمن کتابخانه هاي عمومي بافق برگزار شد.

تجليل از پديد آورندگان کتاب و اعضاي فعال کتابخانه هاي عمومي بافق، برگزاري جشن کتاب باحضور فعالان عرصه کتاب وکتابخواني، عضويت رايگان و اعزام اکيپهاي فرهنگي و علمي به مدارس از مهمترين تصميمات اين نشست اعلام شد.
مدير کل کتابخانه هاي عمومي استان يزد در اين نشست از اجراي طرح فناوري اطلاعات و ايجاد کافي نت در کتابخانه هاي عمومي استان خبر داد و گفت : تا پايان امسال 50 درصد از کتابخانه هاي استان به کافي نت و 20 در صد نيز به سيستم فنآوري اطلاعات مجهز مي شوند .
" سيد محمد حسن اعلايي" دستيابي آسان و آزاد همه مردم به منابع و اطلاعات عمومي کشور و همچنين فراهم نمودن منابع مورد نياز محققين و پژوهشگران را از مهمترين اهداف اجراي اين طرح اعلام کرد .
وي همچنين از آمادگي نهادکتابخانه هاي عمومي استان يزد براي ايجاد کتابخانه در محلات مختلف شهرستانها خبرداد و گفت: در صورت نبود کتابخانه در محلات و همچنين تامين زمين يا مکان مناسب از سوي خيرين ، چنين کتابخانه هايي در محلات مختلف شهرستانهاي استان ايجاد خواهد شد .
"ذبيح الله خواجه اي" فرماندار بافق هم در اين نشست با اشاره به برخي از مسائل و مشکلات و همچنين کمبودها در بخش فرهنگ و هنر و کتاب در اين منطقه خواستار افزايش بودجه و اعتبار براي فعاليتهاي فرهنگي و هنري و کتابخانه اي اين شهرستان شد