نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

نشست شوراي پژوهش شهرستان بافق در فرمانداري اين شهرستان برگزارشد

نشست شوراي پژوهش شهرستان بافق در فرمانداري اين شهرستان برگزارشد


نشست شوراي پژوهش شهرستان بافق در فرمانداري اين شهرستان برگزارشد
به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ؛معاون فرماندار بافق در جلسه پژوهش شهرستان بافق كه در فرمانداري بافق برگزار گرديد، ضمن تبریک هفته پژوهش به بیان اهمیت پژوهش در دانشگاه پرداخت و گفت؛ یکی از اهداف اصلی دانشگاه تحقیق و پژوهش است که بایستی در کنار بحث های فرهنگی و آموزشی به آن توجه ویژه داشت و چنانچه آموزش، پژوهش محور باشد بسیاری از مشکلات اجتماعی ، صنعتی و ... حل خواهد شد و امروزه رتبه بندی کشورهای مختلف نیز بر اساس قدرت علمی آنهاست . علیرضا صمدی با اشاره به سخن حضرت علي(ع) که "هيچ ارزشي بالاتر از تحقيق نيست" اظهارداشت: علم بدون تحقيق و پژوهش مانند گياه پژمرده است. وي توصيه كرد دانشگاه ها بايد در خصوص پژوهش اقدام جدي تري اعمال نمايند البته برنامه هاي زيادي در كشور و شهرستان در اين زمينه وجود دارد و فرمانداري شهرستان نيز در صورت نياز تا حد امكان حمايت خواهد كرد.
محمدرضاطلايي معاون دانشگاه علمي كاربردي بافق نيز در این نشست گفت: ازسال گذشته پروژهايي كه توسط دانشجويان ارائه گرديده و قابليت داشته با اعتباردانشگاه و نظارت اساتيد ساخته شده كه از جمله به 2 مورد؛ بازيافت گاز كولر و دستگاه پوليش توسط دو تن از دانشجويان اين مركز اشاره كرد.وي افزود: كار به تازگي شروع شده و اميدواريم كارهاي پژوهشي بيشتري را شاهد باشيم.
نسرين مشايي رئیس مركز تحقيقات ماهيان آب شوربافق نيز به پاره اي از فعاليت ها و تحقيقات اين مركز در سالهاي اخير در زمينه هاي مختلف پرورش ماهيان آب شورمانند قزل آلا و بويژه ماهي تيلاپيا اشاره داشت و با توجه پتانسيل هاي موجود در سطح شهرستان به نياز براي كار در بخش هاي مختلف در زمينه شيلات با مساعدت مسئولين توصيه نمود.
در پایان این نشست با موافقت اعضا تصمیماتی در زمینه؛ پگیری ایجاد دفترنخبگان، نشست های بیشتر بین گروههای پژوهشی، همایش منطقه ای توسعه پایدار شهرستان و بررسی طرح های پژوهشی و تقدیر از برگزیدگان اخذ شد .