نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

نماينده بافق در مجلس مشکلات واحدهاي صنعتي شهرستان را بررسي کرد

نماينده بافق در مجلس مشکلات واحدهاي صنعتي شهرستان را بررسي کرد


نماينده بافق در مجلس مشکلات واحدهاي صنعتي شهرستان را بررسي کرد

مجتمع صنعتي و معدني فسفات آسفوردي تنها توليد کننده فسفات ايران است که مورد بازديد کاظم فرهمند قرار گرفت.

اين واحد معدني در سال 78 با هدف توليد سالانه 103 هزار

تن کنسانتره فسفات و 126 هزار تن کنسانتره آهن به بهره برداري رسيد و هم اکنون سالانه 40 هزار تن کنسانتره فسفات توسط اين واحد، توليد و 25 هزار تن آن به فروش مي رسد.

هم اينک 80 در صد از مواد توليدي اين واحد معدني در صنايع توليدي کودهاي شيميايي و مابقي در صنايع غذايي دام و طيور ، صنايع خوراکي ، آبکاري ، رنگ ، دارويي و غيره مورد استفاده قرار مي گيرد.

در حال حاضر اين واحد معدني زمينه اشتغال بيش از 180 نفر را فراهم کرده است .

 اين نماينده مجلس همچنين از تنها واحد توليدي اسيد فسفوريک کشور در شهرک صنعتي بافق بازديد و مسايل و مشکلات آن را بررسي کرد.
اين واحد توليدي که با صرف اعتباري افزون بر 35 ميليارد ريال آماده بهره برداري مي باشد قادر است سالانه 105 تن اسيد فسفوريک که در صنايع کودشيميايي کاربرد دارد توليد کند.

با بهره برداري از اين طرح، زمينه اشتغال 100 نفر فراهم مي شود .

نماينده مردم ابرکوه، بافق، بهاباد، مهريز و خاتم در مجلس شوراي اسلامي در حاشيه اين بازديد به خبرنگار ايرنا گفت: با توجه به اينکه در جوار معدن فسفات آسفوردي، کارخانه توليد کود شيميايي فسفات ساده فعاليت دارد بايد فرهنگ مصرف استفاده از کود شيميايي فسفات ساده را در بين کشاورزان نهادينه کرد.

وي با اشاره به واردات 46درصد کود سوپرتريپ از خارج گفت: با توجه به

هزينه هاي بالاي واردات اين محصول جايگزيني کود فسفات ساده براي کشاورزان مقرون به صرفه است.

نايب رئيس کميسيون کشاورزي مجلس افزود : چنانچه فرهنگ استفاده از اين نوع کود در صنعت کشاورزي نهادينه شود شاهد ذخيره سازي 43 هزار تن محصول توليد شده در مجتمع معدني فسفات آسفوردي بافق و سه هزارتن کود فسفات ساده در اين شهرستان خواهيم بود.
 
فرهمند اضافه کرد: زمينه توليد کود سوپر تريپ نيز در منطقه فراهم است که با توجه به اعلام آمادگي بخش خصوصي براي توليد اين محصول نياز به حمايت مالي و تامين زيرساختهاي سرمايه گذاري مي باشد