نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

هفتاد و چهارمین جلسه شورای منطقه هفت دانشگاه آزاد اسلامی در واحد بافق

هفتاد و چهارمین جلسه شورای منطقه هفت دانشگاه آزاد اسلامی در واحد بافق


هفتاد و چهارمین جلسه شورای منطقه هفت دانشگاه آزاد اسلامی در واحد بافق

در این نشست که کاظم فرهمند نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسلامی بهمراه امام جمعه و فرماندار این شهر و روسای واحدهای دانشگاهی نیز حضور داشتند، دکتر نورا واحد بافق را گنج خوابیده در کویر دانست.
نورا در این جلسه با تشکر از امام جمعه و فرماندار و نماینده مردم در مجلس، دانشگاه آزاد اسلامی را برخاسته از انقلاب و سند افتخار آن دانست.

نورا افزود: من مطمئنم در تاریخ ایران ،خدمت دانشگاه آزاد اسلامی به علم و فرهنگ این سرزمین ، برای همیشه ثبت خواهد شد.

رئیس منطقه هفت دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به فرمایش امام راحل در ابتدای تاسیس این دانشگاه که فرموده بودند از شهرهای بزرگ بیرون بروید، رشد و توسعه این دانشگاه در اقصاء نقاط  کشور و تعداد 000/600/1دانشجوی در حال تحصیل  و بیش از 2000000 فارغ التحصیل دانشگاه آزاد اسلامی  را ثمره این فرمایش ایشان دانست.

وی در ادامه با اشاره به حجم و تعداد  اختراعات ثبت شده واحد بافق، و مقایسه آن با دانشگاهای معتبر،این امر را برای دانشگاهی مثل بافق با توان مالی اندک، دستآوردی بزرگ و بی نظیر توصیف کرد و گفت: این کار یک تحول بنیادی ایجاد کرده و ازنماینده مردم بافق خواست در فرصت هایی که صدا و سیما برای نمایندگان هر سه ماه یکبار فراهم می کند، دستآوردهای پژوهشی واحد را به اطلاع همگان برساند.

نورا با استناد به فرمایش امام خمینی که کارهای انقلاب را تبلیغ کنید و کارها را بروید بگوئید؛ از صدا و سیما خواست تا دستآورهای پژوهشی این واحد دانشگاهی را نمایش دهد

نماینده سیستان در مجلس شورای اسلامی با بیان این جمله که مسیر توسعه از خلق ایده می گذرد، به راه اندازی مرکز کارآفرینی در واحد بافق اشاره کرد و این کاررا باارزش و بسیار جالب دانست و آمادگی منطقه را برای ارتقا  آن  اعلام کرد.

در ادامه این جلسه دکتر نورا با توجه به افتتاح نمایشگاه آثار هنری و نماز در واحد بافق و کارهای ارزشمند هنری که در این زمینه در هنرسرای این دانشگاه انجام شده است گفت : آمادگی داریم تا پژوهشکده هنر نیز در این واحد تاسیس نمائیم. نورا همچنین برای تجاری سازی طرح های تحقیقاتی و پژهشی واحد با توجه به تعداد قابل ملاحظه این طرحها، قول مساعد داد.
رئیس منطقه هفت همچنین با برشمردن ذخایر عظیم معدنی در بافق گفت: آمادگی داریم تا مجوز لازم برای ایجاد دوره های آموزشی برای پرسنل شاغل دراین معادن را به واحد بدهیم.

دکتر نورا در پایان سخنان خود با برشمردن تسهیلات در نظر گرفته شده برای مقلات علمی از واحدهای استان یزد خواست در این زمینه تلاش بیشتری نمایند.

در این جلسه همچنین امام جمعه بافق طی سخنانی با قدردانی از حضور رئیس منطقه هفت در واحد، تلاش دست اندرکاران این دانشگاه را قابل تحسین دانست واز همه روسای واحدهای حاضرخواست به شبهات ایجاد شده در ذهن بعضی از دانشجویان پاسخ داده و در زمینه مشکلات مالی نیز از آنان حمایت کنند.

کاظم فرهمند نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با پرداختن به موضوع  تصویب 40 رشته تحصیلی برای دانشگاههای حوزه انتخابیه اش، وضعیت دانشگاههای این حوزه را مناسب ارزیابی کرد و خواستار افزایش رشته  در سطح کارشناسی ارشد شد.

وی در ادامه با اشاره به بازدیدش از واحد بافق و فعالیت های صورت گرفته این دانشگاه در زمینه طرح های تحقیقاتی و پژوهشی، این کار را جالب و مثبت ارزیابی کرد و با بیان اینکه در سند چشم انداز بیست ساله، جایگاه ارزشمندی برای طرح های علمی و پژوهشی مشخص شده، خواستار توجه بیشتر دانشگاهها به تحقیقات به صورت گروهی شد.

فرماندار بافق نیز در این جلسه طی سخنانی موقعیت جغرافیای و خصوصیات روحی مردم بافق مثل سخت کوشی و عزت نفس مردم این دیار را برای حاضران تشریح کرد.

 در آغاز این جلسه نیز حسینعلی لازمی _رئیس واحد بافق_ ضمن عرض خوش آمد، گزارش کوتاهی از وضعیت پژوهشی و عمرانی و سابقه تاسیس دانشگاه ارائه کرد و با اشاره به اختراعات ثبت شده واحد به نسبت  تعداد دانشجویان گفت:  بی شک چنین دستآوردی در سطح کشور بی نظیر است.
لازمی همچنین  چند پیشنهاد در زمینه ایجاد کار برای دانشجویان در حینتحصیل ارائه کرد.