نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

همايش "بافق و توسعه مبتني بر فناوري" برگزارشد

همايش "بافق و توسعه مبتني بر فناوري" برگزارشد


همايش "بافق و توسعه مبتني بر فناوري" برگزارشد

 در اين همايش كه فرماندار ، جمعي از مسوولان محلي ، محققين وپژوهشگران و تعداي از دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي بافق حضور داشتند ، رئيس پارك علم وفناوري استان يزد در سخناني گفت : مجموعه شركتها و موسسات ونهادهايي كه از نظر نيروي انساني وامكانات ، تجهيزات و منابع مالي قوي هستند در پارك علم وفناوري عضويت دارند تا ايده هاي خود را به محصول تبديل كنند.

  " عليرضا يار احمدي " افزود: در اين پارك و مراكز رشد وفناوري محصولات شركتها و موسسات توليدي كيفي سازي شده و با افزايش كميت و تجاري شدن محصول در سطح وسيع ، زمينه توليد ثروت و كار آفريني در جامعه فراهم خواهد شد .

وي اظهارداشت : مراكز رشد و فناوري متناسب با ظرفيتهاي هرمنطقه در زمينه هاي صنعت ، معدن ، ريلي ، كاشي وسراميك ، كشاورزي ودامداري و... شكل گرفته و 60 درصد موسساتي كه در اين زمينه ها فعاليت دارند عضو اين مراكز هستند .

دكتر "ياراحمدي " برضرورت تدوين برنامه كلان براي هر منطقه تاكيد كرد و گفت :همه موسسات و سازمانها اعم از اداري ، صنايع ومعادن ، آموزشي و خدماتي وكشاورزي بايد يك سند چشم انداز پنجساله براي توسعه فناوري داشته باشند .

  فرماندار بافق هم در اين همايش با محكوم كردن هتك حرمت به امام خميني (ره ) و ساحت مقدس ولايت  گفت : پژوهشگران كشورمان همواره مورد حمايت مقام معظم رهبري قرار دارند و در سايه اين حمايت وتوجه است كه امروز در سطح كشور ، شاهد خلاقيت ، ابتكار و شكوفايي در زمينه هاي علمي ، پزشكي ، هسته اي ، كشاورزي ، صنايع و تكنولوژي هستيم .

 " ذبيح الله خواجه اي " فراگيري علم و دانش و تفكر را در دين اسلام بالاتر از عبادت دانست و افزود : پيشرفت و توسعه كشور در تمامي عرصه ها مرهون تلاش علمي دانشجويان خلاق و مبتكر ميهن اسلامي ايران است كه با حمايت مسوولان و هدايت استادان متعهد دانشگاهها محقق شده است .

 دبير همايش " بافق و توسعه مبتني بر فناوري " هم در اين مراسم با بيان اينكه همايش مذكور با موضوعات فناوري هاي نوين در مهندسي معدن و صنايع ريلي ، اصلاح الگوي مصرف و مديريت بهينه در بخش معدن ، منابع و فناوريهاي جديد در بخش كشاورزي برگزار شد گفت : جمعا 20 مقاله به دبيرخانه اين همايش ارسال گرديده كه از اين تعداد 12 مقاله با راي هئيت داوران پذيرفته شده است .

 " سيد ابواقاسم سليماني " اضافه كرد :  از بين مقالات پذيرفته شده  چهار مقاله در قالب سخنراني ارئه شد و مابقي هم به صورت كتابچه چاپ ومنتشر خواهد شد .

 وي افزود هشت مقاله به خاطرارئه در ديگرهمايشها و عدم تناسب با موضوع همايش ، توسط داوران غير قابل قبول تشخيص داده شد.