نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

همایش ایثار و اقتدار در بافق برگزار شد

همایش ایثار و اقتدار در بافق برگزار شد


با حضور معاون هماهنگ کننده دانشگاه امام حسین (ع)؛

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ؛ در این  همایش که با حضور امام جمعه ، سرپرست فرمانداری بافق ، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بافق ، فرمانده گردان امام حسین (ع) بافق،فرمانده نیروی انتظامی بافق  جمعی از مسولان محلی و قشرهای مختلف مردم و رده های بسیج بافق برگزار شد معاون هماهنگ کننده دانشگاه امام حسین (ع) با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب و  4000شهید استان یزد اظهار داشت : نظام مقدس جمهوری اسلامی به برکت خون شهدا و رهنمود های مقام معظم رهبری همه عرصه ها را با پیروزی و موفقیت  طی کرده است .

سردار نورالله نوراللهی به رشادت های رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: توصیف و تعریف ایثارگریهای رزمندگان در طول دفاع مقدس در هیچ ظرف و واژه ای نمی گنجد.

وی مجاهدت های دفاع مقدس را شاهکار باعظمتی خواند که  توسط مردانی  غیور خلق و تاریخ ساز شد که با هیچ کلامی به سادگی نمی تواند آن را بیان کرد.

معاون هماهنگ کننده دانگشاه امام حسین (ع) با بیان آماری از شهدای دوران دفاع مقدس گفت: غرور و ابهت دشمنان اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی با این رشادت ها برای همیشه شکسته شد .

سردار نواللهی به نابرابر و ظالمانه بودن جنگ علیه ایران اشاره کرد  افزود: دفاع مقدس با حضور همه اقشار و اقوام ایرانی شکل گرفت و دفاعی ملی در برابر خاک کشور رقم خورد که این موضوع در شناسنامه شهادی زنان و مردان ایرانی نمایان است .

معاون هماهنگ کننده دانگشاه امام حسین (ع) گفت : در دفاع مقدس 88 شهید مسیحی ، 16 شهید کلیمی و 9 شهید زرتشتی تقیدم انقلاب شد.

وی خاطر نشان کرد: در جنگ عراق علیه ایران دشمن  بیش از 600تن مواد شیمیایی  علیه رزمندگان استفاده کرد که ماحصل آن 600 شهید شیمیایی ، 100هزار جانباز شیمیایی بوده است  و 48هزار جانباز شیمایی در بدترین شرایط رندگی می کنند.

این یادگار هشت سال دفاع مقدس به مدیریت آگاهانه امام (ره) در جنگ اشاره کرد و گفت: شاهکار مدیریتی امام در دروان دفاع مقدس با نحوه مدیریت پیامبر اعظم اسلام در جنگ احزاب برابری می کند.

نوراللهی  با بان اینکه بالاترین سهم در دفاع مقدس مربوط به جوانان است عنوان کرد: بیشتر فرمانده هان دوران دفاع مقدس از جوانان و نوجوانان این مرز و بوم بودند که با فکر و اندیشه بالا با تبعیت از رهبر خود قدم د رراه حفظ ارزشها گذاشتند و به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

وی با تاکید بر ضرورت توجه به وصیت نامه شهدا تصریح کرد: در وصیتنامه شهدا همواره بر سه موضوع دفاع از اسلام ، پاسداری ار انقلاب و ارزشهای دفاع مقدس و ولایت فقیه تاکید شده است .

نوراللهی در پایان با بیان اینکه امروز دشمنان اسلام اصل ولایت فقیه را نشانه گرفتند گفت: آمادگی و حضور مقتدرانه اقشار مختلف مردم در صحنه و بیداری و هوشیاری آنان ، سدی آهنین در برابر تهدیدات دشمنان است .

امام جمعه بافق نیز در این مراسم سخنان خود را با شاره به آیاتی از قرآن کریم آغاز کرد و گفت : بسی خوشحالیم  در شهری زندگی  که نخستین گروه از رزمندگان خود را به جبهه های غرب برای دفاع از این مرزو بوم اعزام کرده است .

حجت الاسلام سلیمانی با گرامیداشت یاد و خاطره سومین شهید محراب حضرت آیه الله صدوقی و فزرند بزرگوار ایشان افزود: به برک حضور این عالمان دینی  ، مردم شهرستان بافق همواره در خط ولایت فقیه هستند و از آن دفاع می کنند.

وی خاطر نشان کرد: شهرستان بافق با جمعیتی بیش از 42 هزار نفر  بالغ بر 9هزار نیرو در دروان دفاع مقدس اعزام نموده و 330 شهید و 700 جانباز و 90 آزاده را پرونده افتخارات خود دارد.

سلیمانی با اشاره به  ولایتمداری مردم بافق تصریح کرد: بانظر سنجی که در آموزش و پرورش شهرستان صورت گرفته بیش از 80درصد جوانان این شهر مقلد مقام معظم رهبری هستند که برگ زرینی بر دیگر افتخارات بافق است .

این همایش که  با حضور با شکوه رده های مختلف بسیج بافق ، بسیجیان گردان امام حسین (ع) ، خانواده شهدا ، روحانیت ، دانش آموزان  همراه بود با همکاری پایگاه نبی اکرم شرکت سنگ آهن مرکزی بافق ، بسیج ناحیه بافق  و آموزشو پرورش شهرستان بافق در صحن آستان امامزاده عبدالله بافق برگزار شد./ عبداللهی