نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

همایش رابطان فرهنگی کمیته امداد بافق برگزار شد

همایش رابطان فرهنگی کمیته امداد بافق برگزار شد


همایش رابطان فرهنگی کمیته امداد بافق برگزار شد

به گزارش خبرگزاری فارس از بافق، این همایش عصر امروز با حضور بیش از 50 نفر از رابطان و سر رابطان و اولیا فرهنگی ایتام کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان بافق و رؤسای کمیته امداد و آموزش و پرورش شهرستان بافق در مرکز فرهنگی رفاهی فرهنگیان بافق برگزار شد.
رئیس اداره فرهنگی و آموزشی کمیته امداد استان یزد در این مراسم اظهار داشت: رسیدگی به امور تحصیلی آموزشی و تربیتی و فرهنگی دانش‌آموزان زیر پوشش کمیته امداد یکی از رسالت‌های مهم این نهاد است.
غلامرضا مشعلچی افزود: این همایش‌ها به منظور تعامل و ارتباط بیشتر با مدارس و ایجاد وحدت رویه و آشنایی رابطان فرهنگی با ضوابط و دستورالعمل‌های این نهاد مقدس همچنین بررسی راه‌های ارتقا سطح دانش و بنیه تحصیلی دانش‌آموزان زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و ارتباط دو سویه بین آموزش و پرورش و کمیته امداد به صورت منطقه‌ای و شهرستانی برگزار می‌شود.
وی بیان کرد: خوشبختانه در حال حاضر در تمام مدارسی که دانش آموزان زیر پوشش کمیته امداد تحصیل می‌کنند از سوی آموزش و پرورش یک نفر به عنوان رابط با امداد همکاری می‌کند که امور دانش‌آموزان زیر پوشش را پیگیری می‌کند.
رئیس اداره فرهنگی و آموزشی کمیته امداد استان یزد خاطرنشان کرد: هم‌اکنون حدود 4هزار و 800 دانش‌آموز در استان یزد زیر پوشش کمیته امداد هستند و از خدمات مادی، معنوی، فرهنگی، تربیتی و مشاوره‌ای این نهاد استفاده می‌کنند.
مشعلچی از آغاز طرح نظام جامع آموزشی، تربیتی در کمیته امداد خبر داد و اظهار داشت: این طرح با استفاده از اساتید و کارشناسان مجرب با رویکرد اعتقادی و مذهبی و با هدف حفظ و حراست از ارزش‌های اسلامی و هنجارهای اجتماعی در بین مدجویان زیر پوشش در سراسر استان از جمله شهرستان بافق اجرایی شده است.
وی همچنین گفت: در سال جاری بالغ بر 8 میلیارد ریال اعتبار برای رسیدگی به امور فرهنگی و آموزشی و تربیتی خانواده‌های زیر پوشش اختصاص یافته که امید واریم با کمک‌های مردم خیر و نوع‌دوست، این میزان اعتبار افزایش یابد و گستره عملیاتی طرح‌های کمیته امداد افزایش یابد.

خبرنگار: علی عبداللهی