نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

همایش "زبان نرم" در دانشگاه آزاد بافق برگزار می شود

همایش "زبان نرم" در دانشگاه آزاد بافق برگزار می شود


همایش "زبان نرم" در دانشگاه آزاد بافق برگزار می شود

رئیس دفتر فرهنگ دانشگاه آزاد واحد بافق گفت: به منظور نهادینه شدن فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه، همایش "زبان نرم" با همکاری دانشگاه آزاد بافق و اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان برگزار می شود.
حجت الاسلام احمد علیزاده صبح شنبه در نشست هم اندیشی فعالان فرهنگی واحد بافق اظهار داشت: با توجه به اینکه شهرستان بافق در سال جاری همراه با 39 شهر دیگر به عنوان شاخص برای برگزاری طرح امر به معروف و نهی از منکر با استفاده از روش زبان نرم انتخاب شده، قرار است این همایش در روز 16 اسفندماه سال جاری در دانشگاه آزاد واحد بافق برگزار شود.
وی با اشاره به ظرفیتهای فرهنگی بافق یادآور شد: توسعه و توانمندسازی مراکز فرهنگی و فعالان فرهنگی زمینه ایجاد فضایی منطبق با فرهنگ دینی و اسلامی را فراهم می کند.
علیزاده با اشاره به نحوه دلیل نامگذاری این همایش افزود: با توجه به آیه قرآن کریم که خداوند به حضرت موسی فرمود تا برای هدایت فرعون اقدام کند و با او با زبان نرم سخن بگوید و اینکه امر به معروف و نهی از منکر با زبان نرم می تواند کارایی و نتیجه بهتری داشته باشد، این همایش به نام زبان نرم نامگذاری شده است.
دبیر همایش زبان نرم با تاکید بر ضرورت احیای فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر بیان داشت: این همایش می تواند در راستای سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر جنگ نرم باشد و اینکه تا حدودی می توان جنگ نرم را با استفاده از زبان نرم خنثی کرد.
وی با اشاره به اهمیت بسیار زیاد این فریضه دینی از منظر قرآن کریم تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر همه آحاد جامعه اعم از دولتمردان و عموم مردم را شامل می شود و همه جامعه موظف به اجرای آن هستند.
علیزاده هدف از برگزاری این همایش را احیای امر به معروف و نهی از منکر در دانشگاه و جامعه و شناخت روشهای تأثیرگذار آن بر افراد عنوان کرد.