نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

همه روستاهای بالای 20خانوار بافق از آب شرب بهداشتی بهره‌مندند.

همه روستاهای بالای 20خانوار بافق از آب شرب بهداشتی بهره‌مندند.


مدیرکل آبفای روستایی یزد:

سرپرست فرمانداری بافق در این نشست با تقدیر از خدمات آبفار بافق در زمینه آب شرب و بهداشتی روستاهای این شهرستان گفت: امیدواریم با افتتاح پروژه آبرسانی به روستای مبارکه مشکل اساسی آب شرب منطقه مبارکه بافق حل شود.

علیرضا صمدی با اعلام همکاری فرمانداری با آبفا روستایی افزود: پروژه آبرسانی مبارکه یکی از پروژ های مهم تامین آب شرب و بهداشتی است که با تخصیص اعتبار لازم و تکمیل آن گامی بزرگ در زمینه تحقق خدمت رسانی به محرومان برداشته خواهد شد.

مدیرکل آبفای روستایی استان یزد در این نشست اظهار داشت: در حال حاضر مهم‌ترین برنامه‌های شرکت آب و فاضلاب روستایی ارتقا آب شرب بهداشتی روستاها است.

وی با اشاره به پروژه‌های آبرسانی در روستاهای بافق خاطرنشان کرد: دو مجتمع آبرسانی در سطح شهرستان بافق در دست اقدام است و مجتمع آبرسانی سبزدشت بافق هم به اتمام رسیده است.

محمدرضا حاتمی بیان داشت: حجم عملیات مجتمع آبرسانی مبارکه شامل هفت کیلومتر خط انتقال و 3.5 کیلومتر بازسازی شبکه شده است.

حاتمی با اشاره به اعتبار800 میلیونی تومانی برای تکمیل پروژه آبرسانی مبارکه عنوان کرد: تاکنون مبلغ 500 میلیون تومان از این مبلغ تامین شده است و 300 میلیون تومان آن نیز با همکاری فرمانداری بافق و شرکت آبفای استان به زودی تامین می‌شود.

وی اظهار امیدواری کرد: با تامین اعتبار مورد نیاز این پروژه تا سه ماه آینده به بهره‌برداری کامل برسد.

حاتمی تصریح کرد: همه روستاهای بالای 20 خانوار و 90 درصد روستاهای زیر 20 خانوار بافق از نعمت آب شرب بهداشتی بهره‌مند هستند که در مقایسه با نرم کشوری در وضعیت خوبی قرار دارد.

در شهرستان بافق بیش از 5هزار و 200 انشعاب کنتور آب شرب موجود است که 85 درصد آن خانگی است