نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

هویت فرهنگی اسلامی با سلول‌های مردم عجین است

هویت فرهنگی اسلامی با سلول‌های مردم عجین است


امام جمعه بافق :

حجت‌الاسلام سیدجواد سلیمانی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه بافق با گرامیداشت سالروز شهادت امام چهارم حضرت زین‌العابدین (ع) اظهار داشت: اگر پیام‌رسانی حضرت سجاد (ع) از قیام کربلا صورت نمی‌گرفت، بی‌شک قیام کربلا و امام حسین (ع) مخدوش بود.

امام جمعه بافق با اشاره به سخنان این امام همام در برابر یزید لعنت الله علیه افزود: سخنان امام زین العابدین (ع) در شام آنچنان زلزله‌ای برپا کرد که موجب شد مردم به یزید پشت کنند و حکومت یزید نیز متزلزل شود.

وی با بیان حرکت بزرگ فرهنگی امام سجاد (ع) تصریح کرد: این امام برزگوار دو یادگار بزرگ فرهنگی صحیفه سجادیه و رساله حقوق را از خود بر جای گذاشت که مطالب آن باید همواره سرلوحه کار همه مسلمانان قرار گیرد.

سلیمانی با اشاره به بیاناتی گهربار از امام سجاد (ع) بیان داشت: از دیدگاه امام زین‌العابدین (ع) منفورترین انسان‌ها در عرصه قیامت و پیشگاه خداوند کسانی هستند که روش ائمه را می‌دانند ولی به آن عمل نمی‌کنند.

امام جمعه بافق در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سالروز انقلاب فرهنگی در کشور خاطرنشان کرد: هویت فرهنگی و اسلامی و دینی در جامعه جزو سلول‌های آحاد ملت ایران است.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در مورد فرهنگ غنی اسلامی و دینی یادآور شد: مشکلات اساسی جامعه با اصلاح فرهنگ رفع خواهد شد چرا که ایرانیان دارای فرهنگ غنی و عمیقی هستند.

سلیمانی با ابراز نارضایتی از برخی رسوم غلط فرهنگی در جامعه ادامه داد: فرهنگ اصیل اسلام، جایگاه انسان را به کمال می‌رساند و در اوج قرار می‌دهد و از آن محافظت می‌کند.

وی افزود: متأسفانه امروز شاهد رواج برخی از آداب و فرهنگ غربی غلط در جامعه هستیم که این موضوع باید در جامعه اصلاح شود چرا که این فرهنگ غلط را بیگانگان که دشمن اصلی ما هستند در جامعه رواج می‌دهند.

امام جمعه بافق تصریح کرد: در جامعه کنونی نقش نهادهای فرهنگی از قبیل آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها و دیگر نهادها در ترویج فرهنگ غنی اسلام از همه مهم‌تر است.

سلیمانی در ادامه سخنان خود با اشاره به شکار هواپیمای جاسوسی پهپاد آمریکایی توسط نیروهای سپاه یادآور شد: اقتدار نیروهای نظامی و بسیج و سپاه در این اقدام به اوج خود رسید و نشان داد امروز کشور ایران از آمادگی کامل نظامی برخوردار است.

وی تصریح کرد: در طول تاریخ هوا و فضا، این اقدام بزرگ برای شکار هواپیمای جاسوس سابقه نداشته است.

بررسی تحولات سوریه و حمایت مردم از بشار اسد و تلاش غرب برای برکناری وی، تحلیل نتایج تصویب پیش‌نویس قانون اساسی مصر و چالش‌های پیش آمده در این کشور، بررسی سابقه گروه اخوان‌المسلمین و نقش آن در انقلاب مصر، بیان توطئه غربی‌ها برای ایجاد بحران در مصر و شدت گرفتن درگیری‌ها در این کشور‌، پیروزی شیعیان کویت، گرامیداشت سالروز شهادت آیت‌الله دستغیب به دست منافقان کور دل، اعلام اقامه نماز جمعه هفته آینده در دانشگاه آزاد اسلامی بافق به مناسبت روز وحدت حوزه و دانشگاه و ... از مهم‌ترین مسائلی بود که امام جمعه بافق در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بافق مورد بررسی قرار داد.