نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

هیچگونه خللی در روند اجرایی طرح گندله بافق، ایجاد نخواهد شد

هیچگونه خللی در روند اجرایی طرح گندله بافق، ایجاد نخواهد شد


مدیر روابط عمومی شرکت سنگ آهن مرکزی بافق

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شرکت، مدیر روابط عمومی شرکت سنگ آهن درباره خبر منتشر شده در سایتهای خبری مبنی بر لغو بی سر و صدای مصوبه ۲۴۸ میلیون یورویی مربوط به طرح تجهیز و احداث کارخانه گندله سازی سه چاهون شرکت سنگ آهن مرکزی توضیح داد.

متن خبر منتشر شده بدین شرح است:

( لغو بی سر و صدای مصوبه ۲۴۸ میلیون یورویی : بر اساس گزارش یک نهاد نظارتی، در حالی که دولت دهم در اوایل خردادماه سال جاری وزارت صنعت را موظف کرد از محل تسهیلات خارجی نسبت به صدور مجوز اجرای طرح تجهیز و احداث کارخانه گندله سازی سه چاهون شرکت سنگ آهن مرکزی ایران به مبلغ ۲۴۸ میلیون یورو اقدام کند، این مصوبه با ابلاغیه هفته های اخیر یکی از مسئولان ارشد دولتی لغو و منتفی شده است. )

حبیب حسن زاده در این رابطه پاسخ داد:

مصوبه مطرح شده به عنوان ۲۴۸ میلون یورویی گندله سازی سه چاهون در خصوص تضمین دولت برای استفاده از تسهیلات مالی خارجی ( تضمین بازپرداخت اقساط تسهیلات ) برای اجرای طرح فوق صادر شده است، نه بعنوان مجوز برای اجرای طرح که با مصوبه اخیر اجرای طرح لغو و کارها متوقف گردد.

وی خاطر نشان کرد: طبق قانون بودجه سال ۹۲ ، صدور مجوزهای مربوط به تضمین استفاده از تسهیلات مالی خارجی برعهده معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری قرارداده شده است. در ضمن صدور مصوبه فوق قبل از تصویب قانون بودجه سال ۹۲ بوده است . با تصویب و ابلاغ بودجه مراتب بر عهده معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی می باشد.

مدیر روابط عمومی شرکت اطمینان داد: بر این اساس، در روند اجرایی تجهیز و احداث کارخانه گندله سازی سه چاهون شرکت سنگ آهن مرکزی ایران، هیچگونه خللی ایجاد نشده و طرح مذکور، بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته، مراحل اجرایی خود را طی خواهد کرد.