نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

هیچ کشوری جرأت تجاوز به مرزهای ایران را ندارد‌.

هیچ کشوری جرأت تجاوز به مرزهای ایران را ندارد‌.


فرمانده کل سپاه پاسداران‌

به گزارش روابط عمومي فرمانداري بافق ، "سردار سرلشکر عزیز جعفری" در رزمايش والفجر 90 كه با حضور سردار عزیز جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران، سردار فضلی جانشین فرمانده بسیج کشور، سردار باقری مسئول عملیات ستاد کل نیروهای مسلح، سردار محمد پاک‌پور فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران و جمعی از مسئولان استانی در موقعيت شهيد ابراهيمي(دلتا) يزد برگزار شد، اظهار داشت: توانمندی‌های تیپ الغدیر یزد آن قدر بزرگ و مهم است که نمی‌توان راجع به آن حرفی زد و زبان از تعریف و تمجید آن قاصر است.

وی با اشاره به ارتقای آمادگی یگان‌های الغدیر یزد افزود: با عنایات خداوند این رزمایش که تنها بخش کوچکی از توانمندی‌های سپاه را به نمایش گذاشت، اقتدار و آمادگی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را در اوج قرار داد.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: رزمایش والفجر در واقع نمایش قدرت دفاعی و توان نظامی نیروی زمینی سپاه در برابر حملات احتمالی دشمن که از طرف جنوب به سمت مرکز ایران صورت می‌‌گیرد، است.

وی هم‌چنین با اشاره به حضور ناوهای آمریکا در خلیج فارس عنوان کرد: استکبار جهانی هر چه بیشتر توانمندی نظامی خود را در خلیج فارس به رخ بکشد، نتیجه معکوسی خواهد داشت، زیرا با آمادگی و نشان دادن توان دفاعی بیشتری از طرف کشور ایران در منطقه مواجه خواهد شد.

سردار جعفری در مورد علت برگزاری این رزمایش در کویر مرکزی یزد تصریح کرد: هیچ کشوری جرأت تجاوز به مرزهای ایران را ندارد چه برسد به داخل کویر،‌ این رزمایش فقط برای تمرین نیروهای زمینی سپاه در این منطقه برگزار شده است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: این رزمایش در واقع تمرین دفاع در سواحل خلیج فارس است که اگر عملیات دریایی دشمن گسترده شود، بتوان در مقابل آن دفاع کرد.

سردار جعفری یادآور شد: در این رزمایش نیروهای زمینی سپاه آمادگی صد درصدی و کامل خود را در دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی برای حفظ امنیت در داخل مرزها و کشورهای منطقه خلیج فارس به نمایش گذاشتند.

وی افزود: این رزمایش پاسخ کوبنده‌ای در قبال تهدیدات آمریکا در زمینه تحریم نفتی علیه ایران است.

سردار جعفری ادامه داد: اقتدار و هماهنگی برای انجام نبردهای رزمی و تاکتیک‌ها و روش‌های نوین دفاعی مشترک بین نیروهای پیاده‌ گردان‌های بسیج تیپ الغدیر، نشان از قدرت این تیپ در برابر تهدیدات دشمن دارد.

به گفته فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی این رزمایش با هدف مقابله با تهدیدات احتمالی دشمنان فرا منطقه‌ای، ارتقای آمادگی یگان‌ها و به نمایش گذاشتن توان نظامی سپاه پاسداران در نقاط مختلف کشور به مرحله اجرا درآمده است.

گفتني است این رزمایش در کویر مرکزی ایران و در منطقه‌ای بین یزد و بافق با وسعت 150 کیلومتر و بارمز مقدس "یا فاطمةالزهرا" با حضور گردان‌های نیروهای پیاده سپاه و گردان‌ امام حسین(ع) در حال برگزاري است.

مصاحبه  : علی عبداللهی