نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

ورود نخستین محموله کارخانه نورد میلگرد فولاد بافق

ورود نخستین محموله کارخانه نورد میلگرد فولاد بافقبه گزارش روابط عمومي فرمانداري بافق ؛ صبح امروز نخستین محموله کارخانه نورد میلگرد فولاد بافق به این شهرستان رسید.

مدیرعامل مجتمع فولاد بافق در حاشيه اين مراسم گفت : این تجهیزات مربوط به کارخانه  خط نورد 550هزارتنی بافق است که برای کارخانه نورد که در انتهای خط فولاد بافق قرار گرفته، بیش از پنج هزار تن دستگاه خریداری شده است که تمام فناوری آن اروپایی است.

محسن ابوئی افزود:عملیات احداث طرح فولاد بافق همزمان با ورود ماشین آلات و دستگاه ها در چهار مرحله اجرا و  همچنین عملیات خاکبرداری و جایگاه نصب دستگاه ها نیز آماده شده و کار نصب سوله ها از اواخر مهر ماه آغاز می شود.

وی خاطر نشان کرد:  ظرفیت تولید میلگرد کارخانه بافق به سالانه بیش از 550 هزار تن خواهد رسید که این ظرفیت در ذوب آهن اصفهان سالانه 350 هزار تن است.

مدیرعامل مجتمع فولاد بافق با اشاره به محصول نهایی این طرح افزود: میلگرد نمره 8الی 32 محصول نهایی کارخانه نورد میلگرد فولاد بافق است .

ابوئی تصریح کرد: اشتغال زایی این طرح بالغ بر 300نفر به طور مستقیم و 1200 نفر هم به طور غیر مستقیم است .

وی عنوان کرد: کمبود آب اساسی ترین مشکل پیش و روی اجرای فولاد بافق است که با همکاری و تعامل وزارت نیرو و سازمان آب منطقه ای به زودی حل خواهد شد.

آخرین مرحله طرح کارخانه نورد میلگرد بافق تا 21ماه دیگر اجرا می شود و بعد از این طرح به سمت شروع کار پیش خواهد رفت.

طرح فولاد بافق از طرح های هشت گانه استانی می باشد که در سال 1385 در بافق کلید خورد  و شامل یک واحد احیاء مستقیم و یک واحد فولاد سازی می باشد که میزان اشتغال زایی آن در دوران بهره برداری 800نفر مستقیم و 3500نفر به صورت غیر مستقیم پیش بینی شده است .

این طرح در خرداد ماه 1390 به بخش خصوصی واگذار شد که طراحی و تامین تجهیزات خط نورد این کارخانه توسط این بخش در حال اجرا است .