نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

وظیفه تمام دولتمردان است که براي گسترش فرهنگ نمازخواني برنامه‌ريزي كنند

وظیفه تمام دولتمردان است که براي گسترش فرهنگ نمازخواني برنامه‌ريزي كنند


امام جمعه بافق:
به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ، "حجه الاسلام و المسلمین سلیمانی" در نشست شورای اقامه نماز شهرستان بافق که محل سالن کنفرانس شرکت سنگ آهن مرکزی برگزار شد پیرامون اهمیت و جایگاه نماز گفت :در دين مبين اسلام فهم و درك نماز و خواندن نماز اول وقت به جماعت از اهميت و جايگاه خاصي برخوردار است و مورد تأكيد حضرت رسول اكرم (ص) و همه امامان معصوم و علماي دين ما بوده چرا كه نماز اصول دين است و درك نمازانسان را از انجام معاصي باز داشته و روح انسان را خدايي مي كند.
امام جمعه بافق تصریح کرد :نماد عملی حاكمیت دینی، به پاداشتن نماز ، احیاء زكات ، ترویج معروف ها و پرهیز و جلوگیری از زشتی ها و پلیدی هاست.
وي با بيان اينكه گسترش و مطرح کردن نماز در جامعه، از مصادیق اقامه نماز در جامعه است ، گفت : خداوند خطاب به ملائک خود می گوید:این بنده مخلص و عابد من به طرف نماز حرکت کرده و لذتهای دنیا و زندگی را رها کرده و شتابان به طرف آن می رود و من هم به او رحمت می فرستم پس در جریان باشید اگر رحمتی از من به او رسید به خاطر شتاب به نماز است، پس نتیجه می گیریم که به پا داشتن نماز ، آن است که حق نماز ادا شود.
حجه الاسلام سلیمانی گفت: زمانی قرآن كریم، نخستین نشانه حكومت صالحان را اقامه نماز می‌داند، در نتیجه برنامه‌ریزی برای اقامه آن وظیفه تمام دولتمردان و مدیران دستگاه‌های اداری است كه امكانات و توانمندی‌های خود را برای رسیدن به اهداف نماز و گسترش فرهنگ نمازخواني بسیج كنند.
"حسین ندافیان" در این نشست با اشاره به جایگاه نماز در ادیان الهی گفت: نماز در تمام ادیان الهی به عنوان برترین آیین عبادی و رکن معنویت و ارتباط با خداوند مطرح بوده است و نماز تنها دستورالعملی است که خداوند به مردم داده و هیچ گونه تعطیلی ندارد و گذشتی در آن وجود ندارد.
فرماندار بافق اضافه كرد: اقامه نماز محصول حكومت دینی است كه فراهم ساختن زمینه‌های اقامه این فریضه الهی در جامعه، رونق بخشیدن به مساجد، نمازهای جمعه و جماعت و گرایش مردم، به ویژه جوانان و نوجوانان به نماز از دستاوردهای این حركت الهی به شمار می‌رود.
ندافیان با بيان اينكه بايد تمامي مسوولان نسبت به موضوع نماز حساسيت داشته باشند و براي توسعه آن راهكار ارائه كنند،‌گفت: اگر تنها يك واحد، مسوول برنامه‌ريزي و پيگيري اين موضوع است به اين معني نيست كه بخشهاي ديگر نبايد در اين حوزه ورود پيدا كنند، بلكه ما بايد تلاش كنيم تا تمامي بخشها در جامعه به عنوان يك موضوع مهم درگير آن شوند و براي گسترش فرهنگ نماز و نمازخواني برنامه‌ريزي كنند.
قائم مقام شورای اقامه نماز شهرستان بافق با اشاره به این كه یكی از دستاوردهای ارزشمند انقلاب اسلامی، توسعه و تقویت فرهنگ نماز و نمازخوانی در جامعه و گسترش نمازهای جمعه و جماعت است، اظهار داشت: پیش از انقلاب و در دوران رژیم ستمگر و دین‌ستیز پهلوی، ابعاد معنوی از جمله دعا و عبادت و رابطه با خدای هستی در سطح جامعه كمرنگ و مساجد مهجور و كم‌رونق شده بود.
وی با یادآوری نقش مردم در پیروزی انقلاب اسلامی و استحكام بنیان نظام جمهوری اسلامی، پرشور برگزار كردن آیین دهه فجر و حضور گسترده مردم در نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی را موجب ناكامی دشمنان این نظام الهی و خنثی شدن توطئه‌های آنان دانست.