نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

پروژه‌های تحقیقاتی بافق تجاری سازی می شود

پروژه‌های تحقیقاتی بافق تجاری سازی می شود


سرپرست دفتر تجاری‌سازی معاون علمی و فن آوری رئیس جمهور:

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق سرپرست دفتر تجاری سازی و همکاری‌های دانش و صنعت رئیس جمهور گفت: به منظور حمایت از طرح‌های تحقیقاتی با اختصاص اعتبارات ویژه این طرح ها تجاری سازی می شود.

محمد جواد قاسمی  در بافق با اشاره به امضای تفاهم نامه همکاری پارک علم و فناوری با شرکت سنگ آهن بافق افزود: برای توسعه سطح زیر کشت نخیلات در حوزه سنگ آهن بافق تلاش می شود تا از تکنو لوژی پیشرفته بافت خرما استفاده شود.

وی با اشاره با کشت بیش از  3هزار اصله خرما در سال گذشته در استان خوزستان بیان داشت : برای اجرای این طرح اعتباری بالغ بر 150 میلیون تومان تخصیص یافت که امسال این طرح با همکاری شرکت سنگ اهن در بافق با همین اعتبار قابل اجرا است .

وی همچنین با بیان این که  طرح کشت درخت زیتون در دانشگاه آزاد اسلامی بافق خاطر نشان کرد: برای توسعه این پروژه با تحقیقاتی که انجام شده در پارک علم و فناوری اقدامات مناسب انجام می شود.

قاسمی در همین راستا افزود : برای تسریع در اجرای این پروژه مقرر شد بازدیدی از کشت و صنعت فدک که در مسیر کاشان –قم در حال انجام است صورت گیرد و از تجربیات آن در بافق استفاده شود.

 سرپرست دفتر تجاری سازی معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از برخی شرکت ها ی فناوری مستقر در مرکز رشد بافق ،مرکز تحقیقات شیلات ،شرکت سنگ آهن و پرورش کشت و صنعت زیتون در دانشگاه آزاد بافق بازدید کرد./ عبداللهی