نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

پروژه مرمت آسیاب میرزامهدی مبارکه بافق به بهره برداری رسید

پروژه مرمت آسیاب میرزامهدی مبارکه بافق به بهره برداری رسیدبه گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بافق؛ با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد، مدیران کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، دفتر امور روستایی و شوراها و دفتر فنی استانداری، فرماندار و بخشدار مرکزی شهرستان بافق و جمعی دیگر از مسوولان استان و شهرستان پروژه مرمت آسیاب میرزامهدی مبارکه به بهره برداری رسید.

لیلی رنجبر رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بافق در این باره، گفت: آسیاب میرزا مهدی روستای مبارکه بافق که بنای تاریخی متروکه در این روستا بود مرمت و همزمان با هفته دولت به بهره برداری رسید.

رنجبر با اشاره به اینکه با مشارکت بخش خصوصی این بنا در آینده به سفره خانه سنتی تبدیل خواهد شد افزود: این بنا با نظارت فنی اداره میراث فرهنگی بافق و با اعتبار ۱۵۰ میلیون تومان بهره برداری شد.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بافق با بیان اینکه روستای مبارکه دارای پتانسیل و ظرفیت بالایی در زمینه صنایع دستی است افزود: در حال حاضر در آسیاب میرزا مهدی نمایشگاه صنایع دستی برپا است.

گفتنی است: ایستگاه دوچرخه سواری با اعتبار  ۴۰۰ میلیون ریال و پروژه آسفالت جاده دسترسی به شن و شادن با اعتبار ۱۰ میلیارد ریال از دیگر طرح های افتتاح شده در روستای مبارکه بود.