نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

پيام فرماندار شهرستان بافق به مناسبت نيمه شعبان

پيام فرماندار شهرستان بافق به مناسبت نيمه شعبان


پيام فرماندار شهرستان بافق به مناسبت نيمه شعبان

درآستانه نیمه شعبان میلاد مسعود آخرین ذخیره الهی حضرت مهدی ( عج ) فرماندار بافق پیامی در این خصوص صادر کرد:

بسمه تعالی

 

ستاره ای بدرخشید و ماه مجلس شد          دل رمیده ی ما را رفیق و مونس شد
 به بوی او دل بیمار عاشقان چون صبا           فدای عارض نسرین و چشم نرگس شد

 

شعبان ماه منسوب به پیامبراعظم(ص) و ماه دعا وذکر، توجه و عبادت و استغفار است ماهی که خوان رحمت الهی گسترده است تا اهل دعا، ره‌توشه‌ای بایسته برای خویش فراهم کنند و آینه تجلی نور خدا شوند.

نیمه‌ی ماه شعبان المعظم در گاه‌شمار هجری قمری مصادف است با طلوع خورشید درخشان جهان بشریت و مروارید فروزان اهل‌بیت عصمت و طهارت؛ میلاد ابرمردی که انسانیت، ظهور او را به انتظار نشسته و عدالت برای پای‌بوسی قدمش لحظه شماری می‌کند. بزرگ مردی که گام او زمین را برکت بخشید و خورشید وجود عالم‌تابش، پنهان و آشکار، هدایتگر قلب‏های عاشق و پاک شد. آخرین منجی که بنابر مشیت الهی از نظرها غایب گشت ولی جهان از وجود مبارکش بهره می‌برد، آن‌سان که از خورشید پشت ابر بهره‌مند می‌شود، او حجت خدا در عصر غیبت است و هرگز زمین خالی از حجت نخواهد بود.

امروزه بیش از هر دوره‌ای، جهان تشنه معنویت و عدالت است و بشریت از هر زمان دیگر بیشتر مورد ظلم قرار گرفته و حقوق و کرامت وی پایمال شده و می‌شود. اکنون مستضعفان جهان تشنه ظهور منجی عالم بشریت و حکومتی فراگیر و عدالت گسترند تا بار دیگر رهبری جهان به دست بندگان صالح خداوند سپرده شود. لذا در عصر غیبت، شیعیان وظیفه دارند با انتظار فرج که از برترین عبادت‌هاست، همراه با اصلاح خود و جامعه و مبارزه با ستم و فساد، زمینه‌ساز حکومت جهانی او شوند و از پیشگاه حق تعالی آمدنش را طلب کنند.

چه زيباست سحرگاهان پرنور و شامگاهان با صفايش و چه نوراني سفره‌هاي انتظار آميخته با نور و صفايش که خانواده‌ها مخصوصاً جوانان اطراف آن حلقه زده و به ذکر خدا مشغولند.

در پایان میلاد یگانه منجی عالم بشریت حضرت صاحی الزمان ، مهدی موعود (عج) را به مقام معظم رهبری و عموم شیعیان و منتظران آن حضرت تبریک و تهنیت عرض می نمایم

 

 

ذبیح اله خواجه ای - فرماندار شهرستان بافق