نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

پیام تبریک سرپرست فرمانداری بافق به مناسبت عید غدیر

پیام تبریک سرپرست فرمانداری بافق به مناسبت عید غدیر


در آستانه فرارسیدن عید ولایت

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق : "علیرضا صمدی" سرپرست فرمانداری بافق در پیامی فرارسیدن عید سعید غدیر خم را تبریک گفت.

بسمه تعالی

مَنْ كُنْتُ مَوْلاهُ ، فَهذا عَلِىٌّ مَوْلاهُ

غدیر، حافظ گذشته ى اسلام و ضامن بقاى آینده ى آن است ؛ که سیاست گذار آن خداوند تعالى و اعلان کننده اش پیامبر صلى اللَّه علیه و آله و مجرى آن دوازده امام معصوم علیهم السلام اند. غدیر، عید همه ى انسانیت است. آن روز آرزوى نهایى از خلقت انسان بیان شد و هدف انسانیت مشخص گردید. آنان که آن روز را ضایع کردند حق انسانیت را زیر پا گذاشتند و حق میلیاردها بشر را نادیده گرفتند. غدیر، در روح ما و از طینت ماست. ما با غدیر به دنیا آمده ایم، و با زلالش که با جانمان آمیخته به ملاقات پروردگار خواهیم رفت. در نقطه ى غدیر توقفى باید ، که با حقیقت انسان سر و کار دارد ، و در جهات مختلف وجودى او مؤثر است و تکلیف دنیا و آخرتش را تعیین مى کند. هزار و چهارصد سال است که شیعه زلال پر برکت غدیر را به پاى درختان ولایت مى افشاند و از آن بیابانِ خشک، باغهاى پر ثمر اعتقادى و گلهاى زیباى محبت را پرورش مى دهد. خار و خس کینه هاى دشمن على علیه السلام را با برائت و لعن آنان ریشه کن نموده، و با حجتى قوى که پیامبر صلى اللَّه علیه و آله به دستش داده مرزهاى غدیر را به روى معاندین بسته و جرأت تعرّض را از آنان سلب نموده است.

شهیدان غدیر در عرصه ى هزار و چهارصد ساله ى آن، دنباله روى اولین شهیدان آن فاطمه و محسن علیهما السلام و پیرو شهیدان با عظمت غدیر در کربلا هستند. عاشورا مولود غدیر و حافظ آن است؛ سنگرى رو در روى سقیفه! و این بود که دست على بن ابى طالب علیه السلام را گرفت و او را بلند کرد و از همانجا او را به همه ى نسلهاى تاریخ نشان داد و به عنوان جانشین خود معرفى فرمود. اینک ما میراث دار غدیریم , که در قلّه ى عظمت آن به دنیا آمده ایم. امروز غدیر فراتر از دید دشمنانش، آفتاب خیره کننده اى است که بر همه ى جهان مى تابد و کشتى پُر قدرتش پهنه ى گیتى را درمى نوردد. ما با قافله دار این کاروان پیمان میبندیم که تا جان در بدن داریم پاسدار حریم ولایت خواهیم بود.

فرا رسیدن این روز فرخنده بر اهالی ولایت مدار شهرستان بافق و استان دارالعباده مبارک باد.

                                         علیرضا صمدی – سرپرست فرمانداری بافق