نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

پیام تبریک فرماندار و مدیر آموزش و پرورش بافق به مناسبت روز معلم

پیام تبریک فرماندار و مدیر آموزش و پرورش بافق به مناسبت روز معلمبه گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بافق؛ محمد زاده رحمانی فرماندار بافق( رئیس شورای آموزش و پرورش) و علی اصغر رنجبر مدیر آموزش و پرورش این شهرستان در پیامی مشترک، فرا رسیدن سالروز شهادت علامه شهید مرتضی مطهری(ره) و آغاز هفته بزرگداشت مقام معلم را به فرهنگیان شهرستان تبریک گفتند.

متن پیام به شرح زیر می باشد:

به نام خداوند جان و خرد    کزین برتر اندیشه بر نگذرد

آینده مملکت بدون ساختنِ نسلِ رو به رشدِ علمی، امکان پذیر نیست.  « مقام معظم رهبری مد ظله العالی »

در بــزم عشق، شمــع فـــروزان معلم است

مـــردم چو پيـــكرند اگر ، جان معلـم است

یكی از مسائل ارزشمند و کارساز  در زندگی بشر، علم و آگاهی است. علم، افزون بر این که وسیله ای است برای بهتر زیستن و برای خوب از عهده مسئولیت برآمدن، بخودی خود نیز مطلوب بشر است.

 دوازدهم اردیبهشت ماه سالروز شهادت متفکر و فیلسوف عالی مقام و استاد فرزانه « شهید مرتضی مطهری » و آغازین روز هفته بزرگداشت مقام معلم ، یادآور تلاش و مجاهدت مردان و زنان فرهیخته و فرهنگ سازی است که در تاریخ پرافتخار این سرزمین ، در حریم معطر و نهاد مقدس مدرسه ،زیباترین جلوه های تعلیم و تربیت را به نمایش گذاشته و فرزندان این مرز و بوم را به گوهر دین و اخلاق و دانایی زینت بخشیدند.

معلمانی که طلایه‌داران پیشرفت و تعالی در کشور  هستند وهمچون خورشیدی تابناک ، بر تارک جوامع بشری می‌درخشند و پیامبر گونه رسالت خطیر هدایت و روشنگری و نجات انسان‌ها،از دام ظلمت،جهالت،شقاوت و ضلالت را  بر عهده دارند.

ضمن تبریک « روز معلم » و گرامی داشت تقارن  این روز فرخنده با نیمه شعبان ،روز میلاد سراسر نور یگانه منجی عالم بشریت « حجت ابن الحسن العسکری عجل الله تعالی فرجه الشریف » ؛  از زحمات و همكاريهاي بي شائبه ی  معلمان فرهيخته، انديشمند و پرتلاش شهرستان  در عرصه تعلیم وتربیت ،  تقدير و تشكر می نماییم.  امید است  با اتکا به الطاف الهی و تحت توجهات حضرت ولی عصر(عجل الله تعالی فرجه الشریف) و با رهنمودهای مقام معظم رهبری( مدظله العالی) و تدابیر ریاست محترم جمهوری،  شاهد تحقق پیشرفت و توسعه در حوزه مهم آموزش و پرورش باشیم.

 بی‌تردید تقدیر و تجلیل از تلاش و همت فرهنگیان بزرگوار ، در سایه رفع مشکلات و مسائل معلمان دلسوز، محقق خواهد شد که حصول این مهم، نیازمند همدلی تمامی معلمان، مسئولان و سیاستگذاران کشور اسلامیمان است.

در پایان یاد و خاطره امام راحل عظیم الشان (ره )، شهدای عزیز انقلاب، بویژه شهدای فرهنگی و دانش آموز و همکاران فقید فرهنگی را گرامی می داریم .

پیروز و سربلند باشید.

                     علی اصغر رنجبر بافقی                                                                                محمـد زاده رحمـانی

       مدیر آموزش و پرورش شهرستان بافق                                    فرماندار و رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان بافق