نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

پیام سرپرست فرماندار بافق به مناسبت 6 آذر ماه سالروز تجليل از اسرا و مفقودين

پیام سرپرست فرماندار بافق به مناسبت 6 آذر ماه سالروز تجليل از اسرا و مفقودينبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ، "علیرضا صمدی" سرپرست فرمانداری بافق در پیامی سالروز تجلیل از اسرا و مفقودان هشت سال دفاع مقدس را گرامی داشت .

در این پیام آماده است :

بسمه تعالی

6 آذر ماه روز تجلیل از اسرا و مفقودانی است كه با سلحشوری و از جان گذشتگی از كیان و ملت خویش دفاع كردند

اسراي سرافراز هشت سال دفاع مقدس، با پيروي از كاروان اسيران عاشورا، آزادگي آفريدند و دشمن رياكار را بيش از پيش رسوا ساختند، سال‌هاي اسارت، سال‌هاي وفاداري به ولايت و نماد سرسپردگي و عشق به امام خميني (ره) و پايمردي اسرا، نشانه پيروزي ايمان بر كفر و خون و اسارت بر شمشير و قدرت بود.

مقام معظم رهبری در تجلیل مقام اسیران جنگ تحمیلی می‌فرماید: «اسرای ما از آن کسانی هستند که نامشان در تاریخ انقلاب و ایران جاودانه خواهد ماند... . اینکه اسلام می فرماید: «وَ لِلّهِ الْعِزَّةُ وَ لِرَسُولِهِ وَ لِلْمُوءْمِنینَ» یک وجه از عزت مؤمنین همین است. مؤمن در سخت ترین شرایط هم احساس می کند عزیز است و احساس ذلت نمی کند و خودش را نسبت به دشمن، خوار احساس نمی کند؛ چون اقتدار معنوی و درونی خودش را حفظ کرده است و از دست نداده است. عزیزان ما که در بند هستند، این اتکای به نفس و عزت نفس و قدرت درونی و داخلی را حفظ کردند و توانستند در همه شرایط، آن عزت و استحکام درونی و شخصیت و هویت مسلمانی خودشان را حفظ کنند و دشمن از اینکه بتواند آنها را ذلیل کند و درهم شکند و خردشان کند، ناتوان و عاجز شده است. ... رزمندگان عزیز فقط در میدان جنگ نبود که مثل شیر شجاعت نشان می دادند، بلکه در اسارت‌گاه هم همان شیران شجاع و قوی باقی ماندند.»

بايد اذعان داشت كه سالهاى مجاهدت خاموش و دشوار آزادگان عزيز ما در اسارت‌گاههاى عراق از جمله‏ مقاطع فراموش‌نشدنى تاريخ پرشكوه ماست.

و امسال روز تجلیل از اسرا و مفقودان مصادف است با یازدهم ماه محرم الحرام روز تداوم تشنگي است در لباس اسارت؛ و آغاز مصیبت بر خاندان اهل بیت پیامبر (ص) و به اسارت گرفتن ایشان؛ یادشان گرامی و راهشان پر رهرو باد.

 

علیرضا صمدی – سرپرست فرمانداری شهرستان بافق