نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

پیگیری احداث نیروگاه خورشیدی در بافق

پیگیری احداث نیروگاه خورشیدی در بافق


در سفر به تهران صورت گرفت :

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ، در سلسله پیگیری های جهت جذب سرمایه گذار و اجرای طرحهای صنعتی  از جمله احداث نیروگاه خورشیدی شهرستان بافق ، سرپرست فرمانداری ، رئیس شورای شهرستان و نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسلامی با وزیر نیرو در تهران دیدار کردند.

سرپرست فرمانداری بافق در این دیدار خطاب به مقام عالی وزارت نیرو در خصوص ظرفیتهای بالقوه شهرستان بافق گفت : شهرستان بافق در جنوب شرقی استان یزد و در فاصله 120 کیلومتری این استان قرار دارد و به دلیل وجود معادن غنی از آهن ، سرب و روی و دیگر عناصر نادر و نیز ظرفیتهای اقتصادی ویژه من جمله استقرار پنچ راه ریلی کشور در این شهرستان می طلبد زیر ساختهای لازم جهت جذب سرمایه گذار فراهم شود.

"علیرضا صمدی " با اشاره به اینکه شهرستان بافق در دل کویر قرار دارد تصریح کرد : شهرستان بافق در سال دارای بیشترین روز های آفتابی و بیشترین سطح تابش خورشیدی بر اساس مطالعات صورت گرفته را دارد که پتانسیلهای خوبی برای تولید برق خورشیدی و مکانی مناسب برای احداث نیروگاههای خورشیدی می باشد.

در ادامه این دیدار نماینده مجلس با ارزیابی مفید و اقتصادی این طرح گفت : در راستای سخنان مقام معظم رهبری همچنین عزم دولت در سهیم ساختم بخش خصوص در تولید انرژی الکتریکی این طرح عمرانی علاوه بر افزایش راندمان صنعت برق در کشور و فراهم کردن زیر ساخت جهت جذب سرمایه گذار در سایر بخشها، ایجاد اشتغال برای جوانان جویای کار منطقه خواهد شد .

در پایان از مقام عالی وزارت نیرو درخواست شد مجوز احداث نیروگاه خورشیدی دربافق را صادر نماید که وزیر نیرو با اعلام رضایت از این طرح مفید اقتصادی طی نامه به مديرعامل شركت توانير دستور قرارداد خرید تضمینی با سرمایه گذار را صادر کرد.