نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

پیگیر پرداخت مالیات ارزش افزوده شرکت ها در بافق هستیم

پیگیر پرداخت مالیات ارزش افزوده شرکت ها در بافق هستیم


فرمانداربافق:

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ،"مهدی خاوری" در خصوص علت فوت یکی از همشهریان در سیلاب اخیرمنطقه سبزدشت بافق ، با بیان این نکته که در برخی از قسمت های جاده که امکان ایجاد پل وجود ندارد از آبنما استفاده می گردد، گفت: این زوج علی رغم توقف ۲ دستگاه خودروی دیگر قبل از آب نما، قصد عبور از محل آب نما و از میان جریان سیل را داشته اند که خودرو اسیر سیلاب شده و از مسیر خارج و نزدیک به ۳ کیلومتر منحرف شده است.

فرمانداربافق ادامه داد: در این حادثه مرد نجات یافت ولیکن متاسفانه همسرش کشته و جسدش نزدیک به ۱۰ کیلومتر پایین تر از محل حادثه پیدا شد.وی افزود: این حادثه ناشی از خطای انسانی بود است.

این مقام مسئول، با بیان این مطلب که حوادث و خسارت های ناشی از سیل اخیر ناشی از مشکل زیرساخت های منطقه نبوده است، خاطرنشان کرد: در صورتی که پیش بینی ها و زیرساخت ها مناسب نبود خسارت های وسیع تری را بویژه در روستای شیطور شاهد بودیم.

مهدی خاوری، در زمینه شاخص های عملکرد فرمانداری بافق، گفت: با آغاز تصدی فرمانداری بنده بر اساس لیست ارایه شده تعداد زیادی پروژه نیمه کار که بسیاری از طرح ها پیشرفت کمی داشت پیگیری نمودم و پیشرفت هایی حاصل شد.

وی با بیان اینکه بسیاری از طرح و پروژه ها متعلق به فرمانداران قبلی بود که پیگیری شد، اضافه کرد: در مجموع گزارش عملکرد توسط روابط عمومی تهیه و تنظیم و در آینده ارایه می گردد.

مهدی دهقان خاوری در خصوص جذب و بکارگیری و استفاده از مدیران بومی، عنوان داشت: رئیس پیام نور و شبکه بهداشت بومی و همچنین معاون و بخشدارمرکزی بنده از نیروهای بافقی  انتخاب و جانشین دوستان غیربومی شدند، البته در برخی پست ها نیز مانند میراث فرهنگی بدلیل نبود نیروی مناسب بلاتکلیف مانده است.

وی افزود: اگر گزینه های بومی مناسبی با یک پله تفاوت داشته باشیم از وجودشان استفاده می کنیم، و در غیر این صورت از گزینه های غیربومی قوی بهره می بریم.

فرمانداربافق در زمینه پیگیری بازگرداند معدن «دی ۱۹» بافق و اقدامات انجام شده در این خصوص، خاطرنشان کرد: پیگیریها و رایزنی هایی با مساعدت برخی دوستان و بزرگواران انجام گردیده و گزارش مفصل آن در آینده نزدیک ارایه می گردد.

فرمانداربافق در خصوص دریافت مالیات ارزش افزوده؛ ذوب روی، معادن سنگ زینتی بیشه در و برخی دیگر معادن و شرکت های مختلف فعال در شهرستان بافق، با اشاره به دستور وزیر در این خصوص، عنوان داشت: لیست را گرفتیم و با شرکت هایی که در  بافق پرداخت نمی کنند  مذاکراتی را با مدیران آنها برای پرداخت در شهرستان داریم و در صورتی که نمی توانند دلایل ارایه دهند تا اقدام های لازم انجام گردد. وی افزود: درآینده نزدیک در زمینه مبلغ دریافت شده اطلاع رسانی می کنیم.

این مقام مسئول، استعداد و توانمندی مدیران بافقی را بسیار خوب دانست و افزود: همه باید برای پیشرفت نیروهای توانمند شهرستان  و ارتقای به مرکز استان وحدت داشته و حمایت نمایم تا از ثمراتش بهره مند شویم.

مهدی خاوری در زمینه بودجه فرهنگی شهرستان و انتقاداتی در خصوص برگزاری کنگره وحشی بافقی، خاطرنشان کرد: فرمانداری از محل ۲ درصد تا کنون ۵۵ میلیون تومان برای کنگره وحشی بافقی اختصاص داده است و مساعدت مناسبی نیز از سوی شرکت سنگ آهن بافق صورت گرفته است. وی، اجرای مطلوب تر کنگره و واگذاری بسیاری از کارها به بافق را از مزایای تعویق کنگره دانست.

فرمانداربافق در پاسخ سوالی در زمینه پیش بینی آینده سیاسی خود و همکاران فرمانداری بافق، گفت: فرماندار شخصیت سیاسی ست و بنده هم تابع تحولات جدید سیاسی کشور و استان هستم و در خصوص ۳ بزرگوار بافقی نیز وابسته به خواست و نظر شماست.

خاوری در زمینه سهمیه بلیت قطار بافق، گفت: سهمیه بلیت بافق از قطارهای مسافری مشهد را پیگیری نمودم که سهمیه اختصاص یافته بر اساس معدل تابستان و زمستان تخصیص می یابد و این در همه استان وجود دارد، با این وجود قول دادند در صورت اضافه نمودن واگن افزایش سهمیه از معدل داده شد.

منبع: بافق فردا