نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

چهارمین نشست شوراي هيئات مذهبي استان یزد در بافق برگزار شد.

چهارمین نشست شوراي هيئات مذهبي استان یزد در بافق برگزار شد.


چهارمین نشست شوراي هيئات مذهبي استان یزد در بافق برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ، "سرپرست فرمانداری بافق" در چهارمین نشست شورای هیئات مذهبی استان که روز جمعه در فرمانداری بافق برگزار شد ؛ ضمن برشمردن ویژیگی های فرهنگی و مذهبی بافق ، در سخناني به کاهش آسيب هاي عزاداري تاکيد کرد و گفت: هيئت مذهبي بعنوان يک سازمان مردم نهاد در بطن جامعه و بعنوان يک رسانه سنتي در منازل و مساجد مشغول فعاليت هستند و ما بايد انان را طوري سمت و سو بدهيم که از طريق هيئت ها جامعه به سوي فرهنگ اصيل اسلامي و مذهب اصيل تشيع سوق پيدا کنند و اين زماني اتفاق مي افتد که ارکان اصلي هيئت (روحاني، قاري و مداح) در هيئت ها حضور مستمر داشته باشد .

حسین ندافیان با اشاره به جایگاه والا و نقش قابل توجه هیات های مذهبی به عنوان بزرگ ترین شبکه فرهنگی تبلیغی در تعمیق فرهنگ اسلامی و توسعه باورهای دینی گفت: ضرورت سازماندهی این مجموعه بزرگ به دلیل ایفای نقش بی بدیل آن و جلوگیری از ورود آسیب بدان از جمله وظائف شورای هیئات مذهبی به حساب می آید.

در ادامه كارشناس تشكل هاي ديني تبليغات اسلامي يزد با اشاره به برگزاری سومین دوره انتخابات استانی گفت: شورای هیئات مذهبی از مسئولین هیئات هر شهر انتخاب شده که شورای هیئات مذهبی شهرستان هستند و از بین شورای شهرستان شورای استان و از منتخبین شورای استان ، شورای هیئات مذهبی کشور انتخاب می شوند.

 "حجت الاسلام حسين زارع" هدف از تشکیل شورای هیئات مذهبی را ساماندهی و شناسایی هیئات مذهبی ، تعامل بین هیئات های مذهبی و حضور در حماسه های ملی و مذهبی خواند و گفت: اين شورا بايد آسيب هاي هيئات ها را بررسي كرده و براي پيشگيري از آنها راهكار ارائه دهد.

زارع با اشاره به سازمانهای مردم نهاد (NGO) گفت: اکنون دنیا به این نتیجه رسیده که بزرگترین سرمایه هر کشور سازمانهای مردم نهاد هستند که یکی از این سازمانها هیات مذهبی به شمار می آیند که برای حفظ این سرمایه باید از هر جهت همکاری و حمایتهای مالی و فرهنگی را داشته باشیم.

   

 

رئيس شوراي هيئات مذهبي استان هم در اين جلسه با اشاره به نقش شوراي هيئات هاي مذهبي در هدايت هيئت ها اظهار داشت: اين شوراها در هدايت هيات هاي مذهبي نقش اساسي را ايفا مي كند.

"سيد علي فقيه زاده" برنامه ريزي براي تشكيل جلسات ماهيانه شوراي هيات هاي مذهبي ، بازديد از اين هيات ها، بازديد از شورا هاي هيات هاي مذهبي در شهرستان ها و برنامه ريزي جهت اردوهاي زيارتي فرهنگي براي مسئولين آن ها را از برنامه هاي این شورا عنوان كرد.

در پایان هر کدام از اعضاي شوراي مذهبي به ارائه ديدگاهها و نظرات خود در خصوص مراسمات مذهبي پرداختند.