نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

کارگاه آموزشي اصول مداحي ومديريت درتشکلهاي ديني دربافق برگزارشد

کارگاه آموزشي اصول مداحي ومديريت درتشکلهاي ديني دربافق برگزارشد


کارگاه آموزشي اصول مداحي ومديريت درتشکلهاي ديني دربافق برگزارشد

در اين کارگاه آموزشي که به همت اداره تبليغات اسلامي وفرهنگ وارشاداسلامي بافق برگزارشد يکصد نفر از مداحان ، نوحه خوانان ومديران هياتهاي مذهبي اين شهرستان با مباحثي چون اصول مداحي و هيئت داري ، نقش مداحان و هياتهاي عزاداري در تعظيم شعائراسلامي،فلسفه عزاداري ، آسيب شناسي فرهنگ عاشورا وهمچنين راهکارهاي مقابله با جريانهاي انحرافي در حوزه دين و مسلکهاي نوظهورآشنا شدند .

حجت الاسلام محمد حسن صدري کاشاني مدرس حوزه ودانشگاه دراين نشست گفت : عملکرد برخي از مداحان وخادمان هيئت ها ، مخالف پيام عاشورا ومکتب اهل بيت (ع) است .

وي افزود : مداحان بايد در کنار روحانيت واقعيت ها را بازگونموده واز افزودن مطالب غيرواقعي، به حقايق خودداري کنند .

حجت الاسلام صدري اظهار داشت مسئله فرهنگ ديني ازديربازوبعدازنهضت عاشورا ايجاد شد و به طورمسلم فعاليت دراين زمينه آسيب ها وهجمه هايي دارد که به عنوان ناتوي فرهنگي از سوي مقام معظم رهبري مطرح شده است .

وي تاکيد کرد : اين معضل نخستين و آخرين تهديد دشمن نبوده و نيست و بايد با توجه به نياز هاي زماني و مکاني هميشه آماده مقابله با تهديدات دشمن بود .

اين کارشناس حوزه دين ، فرقه بهابيت و شيطان پرستان را از جمله دشمنان ايران اسلامي عنوان کرد وگفت : در اين زمينه بايد تشکلهاي ديني با شناخت کامل اطلاع رساني روشني ارا ئه دهند تابتوانيم معارف اهل بيت (ع) را در جامعه گسترش دهيم و پاسخگوي جوانان باشيم