نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

کاظم فرهمند:روند اجرای فولاد بافق نامطلوب است

کاظم فرهمند:روند اجرای فولاد بافق نامطلوب است


کاظم فرهمند:روند اجرای فولاد بافق نامطلوب است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق، "کاظم فرهمند" در جلسه شورای اداری بافق با تقدیر از اعضای شورای اداری شهرستان بافق و مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری یزد با اشاره به توانمندی‌های علیرضا صمدی اظهار داشت: ایشان از نیروهای متدین و سخت‌کوش و ولایت‌مدار هستند که امیدواریم در این شهرستان هم بتوانند در مسئولیت خطیر خود برای خدمت به مردم انجام وظیفه کنند.
وی با یادآوری مسئله خشکسالی و کمبود آب در استان یزد بیان داشت: موضوع خشکسالی در استان به اندازه‌ای وسیع بوده که نه تنها باعث بروز مشکلات عدیده‌ای در کشاورزی شده بلکه بخش صنعت را نیز تحت تاثیر خود قرار داده است.
فرهمند با اشاره به پیش‌بینی بارندگی‌ها در کشور افزود: با توجه به وضعیت بارندگی که تاکنون در کشور اتفاق افتاده است، امیدواریم مشکل خشکسالی تا حدی برطرف شود.
نماینده مردم بافق در مجلس به سهم استان یزد از اعتبارات خشکسالی اشاره کرد و گفت: مبلغ 26 میلیارد ریال به موضوع خشکسالی به استان یزد اختصاص یافته که باید در بخش‌های مختلف کشاورزی به ویژه احیاء و مرمت قنوات هزینه شود که مسئولان شهرستان بافق باید پیگیر دریافت سهم خود از استان باشند.
فرهمند روند نامطلوب اجرای کارخانه فولاد بافق را نیز یادآور شد و افزود: ضرورت احداث کارخانه فولاد بافق با توجه به وجود معادن در این شهر بر همگان آشکار است ولی متاسفانه هنوز مردم از روند احداث این کارخانه در بافق ناراضی هستند.
وی بر ضرورت توجه به خواسته مردم بافق مبنی بر دولتی باقی ماندن این کارخانه تاکید و تصریح کرد: با توجه به ضرورت اجرایی شدن اصل 144 احداث کارخانه فولاد به بافق به بخش خصوصی واگذار شود که این بخش تاکنون به تعهدات خود عمل نکرده و این موضوع در حال پیگیری است.
نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسلامی در ادامه به موضوع گازرسانی به بافق اشاره کرد و گفت: با توجه به برنامه ریزی‌ها و پیگیری‌های قبلی مردم و مسئولان قرار است امروز پیمانکار این پروژه مشخص شده و کار خود را آغاز کنند.
پیگیری امور مربوط به راه‌اندازی گمرک بافق، بررسی مشکل توسعه شیلات بافق، تامین پزشک در زمینه ارتوپد و چشم پزشکی و بلاتکلیفی احداث پلی کلینیک در بافق از مهم‌ترین موضوعاتی بود که نماینده مردم بافق در مجلس در این نشست مطرح کرد و گزارشی از روند اجرایی آن ارائه داد.