نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

کسب مجوز برای احداث کارخانه 1.5 میلیون تنی فولاد

کسب مجوز برای احداث کارخانه 1.5 میلیون تنی فولاد


مدیرعامل ایمیدرو خبر داد

مهدی کرباسیان در حاشیه بازدید از پروژه‌های صنعتی و معدنی شهرستان بافق راه‌اندازی کارخانه آگلومراسیون توسط متخصصان داخلی را افتخار صنعت کشور دانست.

وی، مهم‌ترین اقدام دولت و وزارت صنعت، معدن و تجارت را حمایت از طرح‌های توسعه پروژه‌های صنعتی عنوان کرد و یادآور شد: بهره‌برداری از سنگ خام معدن و ارزش افزوده آن، برنامه آینده برای سنگ آهن است.

کرباسیان تاکید کرد: به منظور جلوگیری از خام‌فروشی معادن، پروژه‌های صنعتی جوار معدنی در سراسر کشور فعال شده است.

وی همچنین اقدامات انجام شده در کنسانتره، دانه‌بندی و آگلومراسیون را در شرکت سنگ آهن مرکزی بافق خوب ارزیابی کرد و ادامه داد: حمایت از مسئولان این شرکت و تکمیل پروژه آگلومراسیون توسط متخصصان داخلی از افتخارات مهم برای پروژه‌های صنعتی در کشور است.

مدیرعامل شرکت ایمیدرو همچنین با اشاره به گرم شدن کوره گرم پروژه آگلومراسیون و خروج محصول آن در آینده نزدیک، خاطرنشان کرد: اقدامات انجام شده، کشور را یک قدم به خودکفایی نزدیک‌تر کرده است.

کرباسیان با اشاره به اقدامات انجام شده برای 45 تن باطله کم‌عیار با اعتبار 89 میلیون یورویی عنوان کرد: صنایع فولادی از کنسانتره موجود بهره‌مند خواهند شد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، گشایش اعتبار و عملیات گندله‌سازی را نیز در آخرین مراحل سیستم بانکی و نهایی شدن قرارداد چند ماه آینده اعلام کرد.

وی، حضور تمام مسئولان را در این بازدید نشان دهنده حمایت از طرح‌ها و رفع مشکلات پروژه‌ها عنوان کرد و گفت: وظایف دولت و وزارتخانه، تامین منابع کافی مالی و گشایش اعتبار و تامین منابع خارجی از قبیل قطعات و ماشین آلات است.

کرباسیان، حمایت از بخش خصوصی در پروژه‌های صنعتی برای سرمایه گذاری در اشتغال کشور را از دیگر وظایف این وزارتخانه عنوان کرد.

مدیرعامل ایمیدرو همچنین به کسب مجوز کمیته سرمایه گذاری ایمیدرو برای احداث کارخانه 1.5 میلیون تنی اشاره کرد و گفت: بهره‌برداری از محصول این کارخانه در آینده نیز گامی مهم برای تولید فولاد در کشور است.

احمد دوست‌حسینی، قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت، کرباسیان معاون وزیر و مدیرعامل ایمیدرو، جعفری مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، استاندار یزد و جمعی از مدیران کل استان یزد به شهرستان بافق سفر کردند و در سفر خود به این شهرستان از سنگ آهن چغارت و کارخانه‌های فرآوری و جوار معدنی و طرح‌های صنعتی این شهرستان بازدید کردند.