نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

کسی حق ندارد شورای نگهبان را زیر سئوال ببرد

کسی حق ندارد شورای نگهبان را زیر سئوال ببرد


امام جمعه بافق :

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق :حجت‌الاسلام سیدجواد سلیمانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بافق با گرامیداشت 13رجب، سالروز میلاد سراسر سعادت حضرت علی (ع) و روز مرد اظهار داشت: شخصیت بزرگ امام علی (ع) حتی در بین روشنفکران هم مورد احترام و توجه است.

امام جمعه بافق با بیان برخی از صفات والای حضرت علی (ع) افزود: ولایت حضرت علی (ع) سپری است که در عرصه قیامت در برابر آتش دوزخ انسان را نجات می‌دهد.

سلیمانی در ادامه سخنان خود با اشاره به ایام اعتکاف و ایام البیض ماه مبارک رجب، این ایام را در فرهنگ غنی اسلام مهم برشمرد و خواهان بهره‌گیری همگان از فیوضات ایام اعتکاف شد.

امام جمعه بافق در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جایگاه شورای نگهبان قانون اساسی کشور عنوان کرد: از آنجا که فقها و حقوقدانان شورای نگهبان از جایگاه بالایی برخوردارند، کسی حق ندارد شورای نگهبان را زیر سئوال ببرد و به تصمیم آنان بی‌احترامی کند.

وی همچنین با اشاره به احراز صلاحیت‌های کاندیداهای شورای اسلامی شهر و روستا و ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: مردم ایران به بلوغ سیاسی رسیده‌اند و با حضور خود در انتخابات پیش روی، حماسه سیاسی را رقم می‌زنند.

سلیمانی بیان کرد: نظام و انقلاب همواره با دشمنی‌هایی روبه‌رو بوده است چرا که هرگز تسلیم دشمنان و استعمارگران و استبداد پیشگان نشده و در طول تاریخ انقلاب، هیچگاه از آرمان‌ها دست برنداشته است.

امام جمعه بافق تصریح کرد: انقلاب و نظام در سایه همین مقاومت‌ها، دستاوردهای زیادی را کسب کرده و به اوج پیشرفت و عزت رسیده است.

سلیمانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سوم خرداد، سالروز حماسه خرمشهر بیان داشت: ولایت پذیری رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس، فتح بزرگ خرمشهر را رقم زد.

وی با بیان اینکه رزمندگان اسلام عملیات بزرگی را در این زمینه انجام دادند، یادآور شد: آثار و برکات فتح خرمشهر همواره برای ملت ایران جاودان و ماندگار است.

امام جمعه بافق، فتح خرمشهر را برگ برنده نظام عنوان کرد و افزود: فتح خرمشهر همه معادلات جهانی و قدرت‌های استکباری را بر هم زد و کشور ایران را به یک قدرت بزرگ در جهان تبدیل کرد.

وی عنوان کرد: نظام و انقلاب اسلامی با پیروی از آرمان‌های امام راحل و شهدا و مقام معظم رهبری تداوم دارد و به پیروزی نهایی خواهد رسید.