نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

کلنگ دومین کارخانه گندله 5 هزارتنی کشور در بافق به زمین زده شد

کلنگ دومین کارخانه گندله 5 هزارتنی کشور در بافق به زمین زده شد


افتخاری دیگر در عرصه صنعت و معدن در کشور

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق با حضور معاون برنامه‌ریزی استاندار یزد، کلنگ دومین کارخانه گندله 5 هزار تنی کشور در بافق به زمین زده شد.

در این مراسم که با حضور امام جمعه، مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی بافق، مدیران و مسئولان محلی این شهرستان همراه بود سه شرکت کنسرسیومی ایرانی و چینی با امضاء قراردادی با شرکت سنگ آهن بافق کار احداث این کارخانه را آغاز کردند.

گندله خوراک واحدهای فولادسازی به روش احیا مستقیم است که در حال حاضر تولید این ماده در کشور 18میلیون تن است و با راه‌اندازی کارخانه گندله سازی بافق این ظرفیت به 23میلیون تن می‌رسد.

با توجه به اهداف افزایش ظرفیت تولید فولاد خام تا مرز 50میلیون تن و با در نظر گرفتن طرح‌هایی که از روش احیا مستقیم، فولاد سازی می‌کنند، برای رسید به این ظرفیت 75میلیون تن گندله مورد نیاز است در حالی که ظرفیت اسمی واحدهای فعال تنها 18.4 میلیون تن است و ظرفیت عملی آن 18میلیون تن است و نیاز کلی جامعه به افزایش تولید ضرورت اجرای این کارخانه را توجیه می‌کند.

مدیرعامل شرکت سنگ آهن بافق در مراسم افتتاح این پروژه با بیان اینکه امروز یکی از روزهای پرافتخار برای شرکت سنگ آهن مرکزی ایران و شهروندان بافقی به حساب می‌آید، عنوان کرد: کارخانه گندله سازی بافق دومین کارخانه 5هزارتنی در کشور است که توسط سه شرکت ایرانی و چینی به مدت 36 ماه احداث می‌شود.

محمدجواد عسکری افزود: این کارخانه با ظرفیت تولید سالانه 5میلیون تن گندله با هزینه ارزی 187میلیون یورو به مدت 36 به اجرا در می‌آید.

وی تصریح کرد: با احداث این کارخانه در جوار شرکت سنگ آهن مرکزی بافق برای 600 نفر به طور مستقیم و برای 2هزار نفر به صورت غیر مستقیم شغل ایجاد می‌شود.

لو هانشو، مدیرعامل شرکت چینی نیز در این مراسم اظهار داشت: با همکاری شرکت‌های ایرانی سعی می‌کنیم در موعد مقرر این کارخانه را احداث کنیم تا برای شهروندان بافقی اشتغالزایی خوبی ایجاد شود.

وی با بیان اینکه شرکت چینی مشارکت کننده در این طرح در لیست 50 شرکت بزرگ دنیا ثبت شده است، افزود: شرکت MCC-CIE چینی بزرگترین شرکت معدنی فولاد و مهندسی در کشور چین است.

مدیرعامل شرکت چینی همچنین عنوان کرد: این شرکت زیر نظر دولت مرکزی اداره می‌شود که بیش از 90 درصد از پروژه‌های معدنی و فولادی را در چین انجام می‌دهد

  

. 

 

عبداللهی