نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

کمبود نقدینگی مهمترین مشکل شهرداری بافق

کمبود نقدینگی مهمترین مشکل شهرداری بافق


کمبود نقدینگی مهمترین مشکل شهرداری بافق

شهردار جدید بافق در اولین گفتگوی خبری خود گفت: به خاطر نبود اعتبار مالی و کمبود نقدینگی اجرای بسیاری از طرح های شهرداری با رکود رو به روست.

وی در ادامه گفت: اخیراً شایعه شده رقم موجودی حساب شهرداری از مرز6 میلیارد تومان فرا رفته و همین امر توقعات شهروندان را نسبت به شهرداری چندبرابر کرده است.

مهندس حسن تفکری این شایعات را بی اساس خواند و افزود: در حال حاضر نقدینگی شهرداری به حدی است که قادر به پرداخت دستمزد کارکنان و مطالبات معوقه نخواهیم بود.

وی مطالبات شهرداری عمدتاً از بابت 2 درصد عوارض فروش مواد معدنی منطقه، عوارض شرکتهای حمل و نقل و سهم شهرداری از محل قانونی مالیات برارزش افزوده عنوان کرد وافزود: بدهی معوقه شهرداری به اشخاص حقیقی و حقوقی به قدری زیاد است که در کوتاه مدت حتی با وصول مطالبات از شرکت سنگ آهن و سایر مطالبات، همه بدهی های معوقه شهرداری بافق پرداخت نخواهد شد.

تفکری تسریع در اجرای پروژه های نیمه تمام شهرداری را از اولویتهای کاری خود عنوان کرد و اظهار داشت: انشاء ا.. با دریافت به موقع مطالبات و وصول درآمدهای ناشی از عوارض فروش مواد معدنی و سهم شهرداری از محل قانون مالیات برارزش افزوده شاهد آهنگ سریع در پیشرفت فیزیکی طرح های عمرانی و طرح های خدمات شهری در گستره شهر بافق خواهیم بود.

شهردار بافق توجه به اخذ درآمدهای عمومی شهرداری را یادآور شد و گفت: همکاری و همیاری شهروندان عزیز در پرداخت بدهی های معوقه از جمله عوارض نوسازی و غیره کمک شایانی به تقویت بنیه مالی شهرداری خواهد کرد. وی سنگفرش پیاده روهای بلوار امام خمینی(ره) احداث بلوار حدفاصل میدان معلم تا خیابان شیخ محمد تقی بافقی، درزگیری آسفالت خیابانهای سطح شهر ، آسفالت معابر و بلوک گذاری مرحله اول بلوار آیت ا... میرغنی زاده را از طرح های در حال اجرای شهردای بافق عنوان کرد و گفت: این پروژه ها با اعتباری بالغ بر 6 میلیارد ریال آغاز شده و هم اکنون بین 15 تا 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و درصورت تامین اعتبار مالی طبق برنامه زمانبندی تکمیل و مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.