نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

کمپ ترک اعتیاد خانه دوست منطقه سبزدشت شهرستان بافق افتتاح شد

کمپ ترک اعتیاد خانه دوست منطقه سبزدشت شهرستان بافق افتتاح شد


کمپ ترک اعتیاد خانه دوست منطقه سبزدشت شهرستان بافق افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ، به مناسبت هفته بهزیستی و با حضور مدیر کل بهزیستی استان ، سرپرست فرمانداری ، بخشدار و تنی چند از مسئولین محلی بافق کمپ ترک اعتیاد خانه دوست سبزدشت تحت حمایت موسسه ندای امید بافق به بهانه هفته بهزيستي مورد بهره‌برداري قرار گرفت.

مدیر کل بهزیستی استان در مراسم افتتاح این کمپ خطاب به متصدیان کمپهای ترک اعتیاد گفت: در حال حاضر بیش از 70درصد فعالیت سازمان بهزیستی در حوزه مراکز غیر دولتی صورت میگیرد .

وی نجات یک معتاد نجات را یک جامعه دانست و افزود:این یک امر مهم و ارزشی است و شما به عنوان یک خیر دنبال روی یک کار ارزشمند برای جامعه هستید .

رحیمی نسب با اشاره به آیات قرآن خدمات بهزیستی را یک نوع توشعه اخروی دانست و تصریح کرد: انجام امور خیریه در دنیا گذرنامه ای است که می تواند ما را در آخرت از عقبه های نام برده در قرآن عبور دهد.

مدیر کل سازمان بهزیتس استان معظل اعتیاد را یک حربه ای از سوی دشمن خواند و گفت: یکی از برنامه های دشمن و غرب سوق دادن جوانان به سمت مواد مخدر و اعتیاد است که با زمینه سازی در جوانان قصد رسیدن به اهداف خود را دارند.

وی خطاب به معتادان گفت: اگر توانستید در ترک مواد مخدر پایدار بمانید یک پرچمی در دست شما خواهد بود که می توانید با کمک آن بهترین مبلغ برای جامعه باشید .

در ابتدای این مراسم سرپرست فرمانداری بافق به هفته بهزیستی اشاره کرد و گفت: یکی از برنامه ها و مواردی که بهزیستی باید پیگیری کند بحث پیشگیری است آن هم در زمینه های ازدواج ، اعتیاد و... که باید به جد پیگیری و اجرا نماید.

حسین ندافیان در ادامه ارزیابی موسسات غیر دولتی را مثبت برشمرد و اظهار داشت: یکی از فعالیتهای موسسات غیر دولتی ایجاد همین کمپ های ترک اعتیاد است آن هم برای پیشگیری از روی آوردن جوانان به اعتیاد .

به گفته وی حدود 54 درصد از معتادین کشور ما در رده سنی 15-28 سال می باشند که عمدتا علت این رده نداشتن یک فعالیت اجتماعی ، نداشتن شغل مناسب و بعضا برخی موارد خاص خانوادگی است که برای جلوگیری از این مورد باید با آگاه سازی و فرهنگ سازی مناسب میل و رغیت جوان را به سمت مواد مخدر کاهش دهیم .

ندافیان اعتياد را يك بيماري مزمن و عود شونده توصيف كرد كه خانواده‌هاي درگير با فرد معتاد بايد در اين زمينه توجيه شده و هوشيار باشند.

سرپرست فرمانداری بافق يكي از موفقيت‌هاي كمپ‌هاي اعتياد را استفاده از كساني دانست كه خود دوره درمان را طي كردند و اكنون پاك شدند.

ندافیان به برگزاری جلسات منظم و خوب NA اشاره کرد و گفت: این سری جلسات  یک نوع نشست خصوصی بین معتادان پاک  بدین صورت که اعضا به طور مرتب، گرد هم جمع مي شوند تا درباره تجربيات شان در بهبودي حرف بزنند.