نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

کمیته مبارزه با بیماری سالک بافق تشکیل جلسه داد

کمیته مبارزه با بیماری سالک بافق تشکیل جلسه دادبه گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بافق؛ جلسه کمیته مبارزه با بیماری سالک بافق با حضور معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی فرمانداری، رییس مرکز بهداشت و سایر اعضای این کمیته در محل فرمانداری برگزار شد.

کارشناس مبارزه با بیماری های مرکز بهداشت بافق در این جلسه گفت: سالک یک بیماری پوستی است که توسط پشه خاکی منتقل و جای زخم ناشی از این بیماری بعد از بهبود باقی می‌ماند.

عسکری با بیان این مطلب که بیماری سالک در 2 نوع شهری و روستایی است، افزود: بیماری سالک در شهرستان بافق از نوع روستایی است.

وی درباره تفاوت این 2 نوع سالک، بیان کرد: این 2 نوع بیماری از لحاظ مخزن بیماری، دوره کمون یا انتظار از زمان گزش و شکل زخم تفاوت‌هایی دارند.

عسکری با بیان این مطلب که هر دو نوع سالک توسط پشه خاکی منتقل می‌شود، افزود: در نوع شهری این بیماری مخزن یا حیوان منتقل کننده سگ و در نوع روستایی این حیوان موش است.

حاضرین در ادامه این جلسه به بیان اقدامات صورت گرفته در سال گذشته پرداختند و پیرامون اجرای طرح جونده کشی و کاهش مناطق دارای خطر بیماری در شهرستان بحث و تصمیم گیری نمودند.