نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

کنگره وحشی بافقی در شهرستان بافق برگزار می‌شود

کنگره وحشی بافقی در شهرستان بافق برگزار می‌شود


مدیرکل ارشاد استان یزد:

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ، مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد در دیدار با امام جمعه بافق از برگزاری کنگره وحشی بافقی دراستان یزد خبر داد و اظهار داشت: این کنگره به صورت ملی در شهرستان بافق برگزار می‌شود.

"بهرام عبدالحسینی" زمان برگزاری این کنگره را اوایل سال آینده اعلام کرد و بیان داشت: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بافق با همکاری دیگر دستگاه‌های اجرایی این شهرستان از ماه‌های گذشته فعالیت و جلسات برنامه‌ریزی این کنگره را آغاز کرده است.

عبدالحسینی همچنین از برگزاری شب شعر وحشی بافقی در دیگر شهرستان‌های استان یزد خبر داد و گفت : در یزد و شهرستان‌ها، جلسات شب شعر با نام وحشی بافقی به منظور آماده سازی فضای استان برای استقبال از این کنگره ملی برگزار خواهد شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد بافق نیز در این جلسه اظهار داشت: حاصل و خروجی کنگره، راه‌اندازی خانه مفاخر بافق، زمینه سازی برای بین‌المللی شدن کنگره بعدی این شاعر بلند آوازه، چاپ بیش از 10عنوان کتاب در مورد وحشی بافقی، ساخت مقبره و یادمان وحشی بافقی در یزد و بافق همچنین ساخت فیلم داستانی وحشی بافقی خواهد بود.

"عذرا کریمی" با تأکید بر استفاده از توانمندی‌های شهرستان بافق در جریان کار کنگره، به بخشی از فعالیت‌های فرهنگی و هنری در حال انجام فرهیختگان بافقی از جمله آثار هنری هنرمندان، نوشته‌های قابل چاپ نویسندگان در قالب کتاب و کتابچه، انیمیشن و نرم افزار وحشی بافقی اشاره کرد.

این نشست با حضور مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد استان ، امام جمعه ، مدیر عامل شرکت سنگ آهن مرکزی ، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد ، اعضای شورای شهر و تنی چند از مسئولین شهرستان بافق در دفتر امام جمعه این شهرستان برگزار شد .