نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

گرامیداشت "شهیده فاتح كرجو" شهيد شاخص سال 91

گرامیداشت "شهیده فاتح كرجو" شهيد شاخص سال 91


در بافق برگزار شد

ناهید فاتحی کرجو که به او سمیه کردستان لقب داده‌اند، پس از تحمل سال‌ها شکنجه درسال 61 به دست نیروهای ضد انقلاب به شهادت رسید.

امام جمعه بافق در این مراسم با گرامیداشت رشادت، ایثارگری، فداکاری‌های شهیدان هشت سال دفاع مقدس اظهار داشت: زنانی که در طول هشت سال دفاع مقدس به درجه رفیع شهادت نائل شدند، نشان دادند که در این مسیر نیز حتی گامی از مردان عقب‌تر نیستند.

حجت‌الاسلام سیدجواد سلیمانی در ادامه بر حفظ ارزش‌های دفاع مقدس و انتقال این دستاوردها به نسل جوان تاکید کرد و افزود: امروز زنان جامعه اسلامی باید با پیروی از این شهیده بزرگوار در انتقال فرهنگ شهادت به نسل نوپای انقلاب تلاش کنند.

وی خاطرنشان کرد: زنان و خواهران بسیجی با الهام از تعالیم اسلامی با شجاعت و شهامت وصف‌ناشدنی، در صحنه‌های مختلفی حتی در میدان‌های رزم حضور یافتند.

امام جمعه بافق ادامه داد: تربیت فرزندان صالح برای ادامه راه و آینده نهضت اسلامی امروز از مهم‌ترین مسئولیت‌های زنان است که از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

فرماندار بافق نیز در این نشست نقش مادران و زنان امروز جامعه اسلامی را در تربیت فرزندان مهم عنوان کرد و گفت: با پیشرفت‌های بزرگی که در جوامع امروزی ایجاد شده، نقش حضور زنان نیز بیشتر آشکار می‌شود.

حسین ندافیان با بیان اینکه زنان جامعه اسلامی قبل از پیروزی انقلاب اسلامی نقش خود را به صورت برجسته ایفا کرده‌اند، افزود: در دوران دفاع مقدس نیز این نقش بسیار برجسته است.

وی تصریح کرد: انقلاب ما تحولات فکری فراوانی در زنان ایجاد کرد و اعتماد به نفس و خود‌باوری را به آنان بازگرداند و جامعه امروز ایران مفتخر است که زنان در تمام عرصه‌ها اعم از تحصیل علم، امور اجرایی و حضوری فعال دارند.عبداللهی