نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

گرامیداشت وحدت حوزه و دانشگاه در دانشگاه آزاد اسلامی بافق

گرامیداشت وحدت حوزه و دانشگاه در دانشگاه آزاد اسلامی بافق


گرامیداشت وحدت حوزه و دانشگاه در دانشگاه آزاد اسلامی بافق

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافق همزمان با سالگرد شهادت دکتر مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه طی مراسمی، ضمن گرامیداشت این مناسبت ،از دانشجویان ممتاز دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافق تجلیل به عمل آمد .

این مراسم در سالن همایش های دانشکده ی فنی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافق انجام و با استقبال خوب دانشجویان ، اساتید و کارکنان  روبه رو گردید .

در ابتدای این مراسم حسینعلی لازمی _ رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافق _ سخنانی در رابطه با تعامل میان دانشجو و کارکنان دانشگاه بیان کرد و گفت : پیشرفت دانشگاه وابستگی زیادی به دانشجویان دارد و اینکه دانشجویان باید در راه پیشرفت دانشگاه ، با اساتید و کارکنان همکاری صمیمانه ای داشته باشند .

در ادامه این مراسم حجت الاسلام بشکانی _ امام جمعه شاهدیه _ با اشاره به شهادت دکتر مفتح ،به تشریح فضای سیاسی سالهای اول انقلاب پرداخت.

بشکانی در ادامه بیان کرد : سیاست استعمار غرب این است که دین داران را عقب مانده معرفی کند این در حالی است که در زمان های قدیم که در جامعه ی غربی اثری از علم نبود ، در جامعه ی اسلامی دانشمنـدانی چون رازی، ابوریحان بیرونی و ابن سینا به کسب علم و دانش می پرداختند و به مراتب بالای علمی رسیده اند.

وی خاطر نشان کرد : مهمترین ثروت برای دانشجویان تحصیل علم می باشد و این عمل می تواند از عبادت برتر به شمار آید و از اهمیت علم نزد پیامبر اسلام (ص) مطالبی بیان کرد .