نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

گشايش اولين مغازه در ميدان خان بافق پس از 30 سال

گشايش اولين مغازه در ميدان خان بافق پس از 30 سال


گشايش اولين مغازه در ميدان خان بافق پس از 30 سال
سرپرست ميراث فرهنگي ،‌صنايع دستي و گردشگري شهرستان بافق در اين رابطه گفت: ميدان خان بافق از جمله آثار تاريخي با قدمت بالا با وجود مغازه هاي متعدد اطراف خود در گذشته از رونق اقتصادي و اجتماعي زيادي برخوردار بوده است ولي اكنون مترود شده و همين امر باعث از رونق افتادن اين بناي تاريخي شده است.
"عباس قديريان" افزود: ميراث فرهنگي بافق قريب يكسال است كه برنامه هاي متعددي را در خصوص راه اندازي مجدد و رونق بخشيدن به اين ميدان را آغاز كرده و تا كنون جلسات متعددي با فرمانداري ، شهرداري و مالكان مغازه ها برگزار شده و با انديشيدن تمهيدات لازم زمينه حضور شاغل را در اين ميدان فراهم شده است.
وي با اشاره به اقدامات انجام شده گفت: كار مرمت و ساماندهي كوچه هاي منشعب به ميدان خان به اتمام رسيده و مرمت كارونسراي ميدان خان نيز در حال اجرا مي باشد.
قديريان با اشاره به برنامه هاي آينده اين ميدان اظهار داشت: در اين ميدان چند سالي است كه مغازه هايي با ارائه خدماتي كه همخوان با بنا نيستند داير ميباشد كه تصميم بر اين است كه از ميدان بعنوان بازارچه صنايع دستي بهره برداري شود تا فروش محصولات در مغازه هاي ميدان خان همخواني بيشتري به خود اختصاص دهد.