نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

یکصد و یکمین جلسه شورای آموزش و پرورش تشکیل شد.

یکصد و یکمین جلسه شورای آموزش و پرورش تشکیل شد.


یکصد و یکمین جلسه شورای آموزش و پرورش تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومي آموزش و پرورش بافق در ایام گرامی داشت حماسه دفاع مقدس و در آستانه ماه مهر ،یکصد و یکمین جلسه شورای آموزش و پرورش  با حضور امام جمعه ، فرماندار و سایر اعضای این شورا تشکیل شد.

در این جلسه که در سالن کنفرانس آموزش و پرورش تشکیل گردید ، امام جمعه بافق در سخنانی ضمن گرامی داشتن خاطره امام راحل ( ره ) وشهدای دفاع مقدس به ویژه شهدای شهرستان بافق گفت : در فرهنگ اسلام ، واژه جنگ جایگاهی ندارد  و اسلام جنگ طلب نیست ولی  به جای آن دفاع از ارزشها اهمیت ویژه ای دارد . اصولا در اسلام جاذبه ها بیشتر از دافعه ها می باشد.

وی با اشاره به مشکلات زیاد در آغاز جنگ ، ادامه داد : پس از پیروزی انقلاب دیدگاه مسئولین در خصوص آموزش و پرورش بسیار مثبت بود اما با شروع جنگ تحمیلی امکان اختصاص اعتبارات لازم برای آموزش و پرورش محقق نشد.

فرماندار بافق دراين نشست گفت : برای اولین بار لفظ دفاع را به جای جنگ ،امام راحل (ره ) به کار بردند.  

ذبیح الله خواجه ای ادامه داد: امسال برنامه ویژه و متنوع تری نسبت به سال گذشته برای بزرگداشت دفاع مقدس اجرا خواهد شد.

وی گفت: هر استانی به غیر از نقشی که در دفاع نظامی از انقلاب در جنگ ایفا کرده نقش موثر و پررنگ دیگری  هم در جبهه ها را به خود اختصاص داده است که در ایام هفته دفاع مقدس همان نقش را بیشتر ایفا خواهد که این نقش برای استان یزد ، پزشکی می باشد.

خواجه ای ، رئیس آموزش و پرورش هم در این جلسه ضمن بیان گزارشی از عملکرد یک ماه اخیر آموزش و پرورش بخشی از مشکلات موجود در آموزش و پرورش شهرستان را یادآور شد .

در پايان این جلسه نماهنگی از وضعیت قبولی دانش آموزان بافقی در کنکور 89 پخش شد.