نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

10 برابر شدن اعتبارات ورزش یزد در چهار سال گذشته

10 برابر شدن اعتبارات ورزش یزد در چهار سال گذشتهبه گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بافق؛ مسعود شریعتی در آیین تودیع و معارفه رئیس اداره ورزش وجوانان بافق اظهار داشت: در توسعه ورزش استان فعالیت های خوبی شکل گرفته که بافق هم از این توسعه و پیشرفت عقب نبوده و همپای استان پیشرفت کرده است. 

وی با بیان اینکه در سال 93 اعتبار اداره کل ورزش جوانان استان یزد 5.5 میلیارد تومان بوده تصریح کرد: هم اینک این اعتبار به 55 میلیارد ریال رسیده است. 

شریعتی با بیان اینکه برای ساخت هر زمین مصنوعی اعتباری بیش از 100 میلیون تومان نیاز است خاطر نشان کرد: تاکنون برای 11 زمین چمن مصنوعی اعتبار دریافت شده که 2 زمین متعلق به شهرستان بافق است. 

وی تصریح کرد: زیر ساخت های لازم برای ایجاد چمن مصنوعی در سطح استان یزد توسط خیران تامین شده و در واقع علاوه بر اینکه اعتبارات خود را افزایش داده ایم از سایر دستگاه های اجرایی و خیرین علاقمند به ورزش نیز استفاده کرده ایم . 

مسعود شریعتی گفت : تا پایان سالجاری تعداد ۴۷ طرح ورزشی نیمه تمام و جدید با اعتباری بالغ بر ۲۵ میلیارد تومان در استان تکمیل و و با هدف ارتقای سرانه ورزش به بهره برداری می رسد که از این رقم پنج میلیارد تومان از محل مشارکت خیرین تامین شده است. 

مدیر کل ورزش و امور جوانان استان تصریح کرد : همچنین ۴۰ خانه ورزش روستایی نیز با اعتبار ۲ میلیارد ریال در روستاهای استان یزد دهه فجر امسال افتتاح می شود. 

وی با بیان اینکه بافق یکی از بهترین پیست های موتور سواری را در کل کشور داراست افزود: بیش از ۸۰ هکتار زمین برای ساخت پیست موتورسواری و اتومبیلرانی در بخشی از مجموعه تفرجگاهی آبشار بافق در نظرگرفته شده است. 

مدیرکل ورزش و جوانان یزد خاطرنشان کرد: هم اینک پنج هکتار از این مجموعه برای ساخت پیست و برگزاری مسابقات کشوری موتورکراس، فنس کشی و آماده سازی و تاکنون 2 مسابقه موتورکراس قهرمانی کشور در این پیست برگزار شده است.