نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

10 درصد از مجموع عوارض دریافتی معادن و صنایع در امور فرهنگی و ورزشی سرمایه گذاری می شود

10 درصد از مجموع عوارض دریافتی معادن و صنایع در امور فرهنگی و ورزشی سرمایه گذاری می شودبه گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بافق؛ به مناسبت گرامیداشت روز 14 تیرماه که با نام روز قلم نامگذاری شده است اعضای انجمن اهل قلم به دیدار محمد زاده رحمانی فرماندار بافق و عضو هیات مدیره انجمن اهل قلم استان یزد رفتند.

در این نشست که ظهر روز شنبه در فرمانداری بافق برگزار شد محمد زاده رحمانی عضو هیات مدیره انجمن اهل قلم استان یزد با اشاره به شروع فعالیت نویسندگی از دوره جوانی و دبیرستان گفت: در سال دوم دبیرستان  کتاب خرس مهربان و در سال سوم دبیرستان کتاب سگ فداکار را بنا به علاقه ای که به طبیعت و محیط زیست داشتم چاپ و منتشر نمودم و پس از آن راز جزیره ژول ورن را ترجمه و سرزمین طلایی را با کمک انتشارات پنگوئن منتشر نمودم.

عضو هیات مدیره انجمن اهل قلم استان یزد به تفاوت اندیشیدن و فاصله های فکری و نوع نگاه نویسندگان به محیط پیرامون اشاره کرد و افزود: نویسندگان می بایست بیداری عقلی و بینایی عاطفی خویش را ادغام نمایند و با سعه صدر و امانتداری هنر مواجهه با انتقاد را فرا بگیرند تا بتوانند نقش سازنده و موثری در جامعه داشته باشند.

فرماندار بافق با بیان اینکه تاریخچه بخشداری بافق را با ذکر جزئیات تمام مطالعه و بررسی نموده است اظهار داشت: در زمان مسئولیت فرمانداری در شهرستان خاتم  کتاب روزگار اعتدال خاتم را نوشته ام و اکنون نیز در حال روزنگاشت فعالیت های فرمانداری بافق می باشم که ان شاء الله کتابی را عنوان تعداد روزهای کاری در بافق مشغول خدمت هستم را تدوین و منتشر خواهم نمود.

در ادامه ی این نشست زاده رحمانی به موضوع ایجاد خانه هنرمندان و ساماندهی انجمن های فرهنگی و ادبی و هنری پرداخت و تاکید کرد: مشکل حقوقی خانه اعتمادی ها در بافق برطرف شده است و با اتمام بازپیرایی نهایی میتوان در آینده نزدیک این فضای فرهنگی را در بافت سنتی شهر تکمیل و به بهره برداری رساند.

وی به تغییر نقشه ساخت و ساز در فرهنگسرای اداره ارشاد نیز اشاره کرد و گفت: با اختصاص یک میلیارد تومان به ساختمان فرهنگسرای اداره ارشاد تاکنون بیش از 70 درصد پیشرفت کاری داشته است که طبق برنامه زمانبندی تکمیل و به بهره برداری می رسد.

فرماندار بافق  در خصوص درخواست برخی از نویسندگان برای چاپ و انتشار کتاب گفت: به برخی از کتاب ها نیاز است که مساعدت شود و سعی می شود از محل پرداخت عوارض معادن و صنایع مساعدت لازم صورت پذیرد و تاکنون نیز 10 درصد از مجموع عوارض دریافت شده به امور فرهنگی و ورزشی تخصیص یافته است.

فرماندار بافق در پایان این جلسه با جمع بندی موضوعات مطرح شده افزود: تمامی آب انبارهای سطح شهر که به دلیل غفلت و ناآگاهی در حال تخریب و ازبین رفتن بوده است با همکاری مردم و بخش خصوصی اصلاح و بازسازی شده است و چنانچه علاقمندان به فعالیت در این فضاهای سنتی و میراث فرهنگی باشند از مساعدت و تسهیلات مورد نیاز بهره مند می شوند.

در ابتدای این نشست حسین ارجمند با تبریک روز قلم به اعضای انجمن اهل قلم گفت: انجمن اهل قلم از  موثرترین افراد جامعه شکل گرفته است که می توانند با نوشته ها و مکتوب کردن دیدگاه های خود بر سایر اقشار و افراد جامعه در سطوح مختلف تاثیرات شگرفی داشته باشند.

ارجمند به برخی از فعالیت های انجمن اهل قلم در سال گذشته اشاره کرد و گفت: در سال گذشته انجمن اهل قلم شب بخارا در بافق را با حضور استاد دهباشی برگزار نمود و پنج مورد کتاب را به دست چاپ و انتشار سپرد و همچنین از سه مورد کتاب نویسندگان بافقی در مراسم مختلف رونمایی کرد.

رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی بافق از عقد تفاهم نامه همکاری انجمن اهل قلم با شرکت سنگ آهن مرکزی بافق نیز بعنوان نقطه عطف همکاری های دو جانبه یاد نمود و درخواست کرد تا حمایت های لازم در راستای برگزاری جشنواره های ادبی و فرهنگی و هنری بعمل آید.

ارائه نظرات و بیان دیدگاه های اعضای انجمن اهل قلم در موضوعاتی مانند فعال شدن نمایندگی ناشران در بافق؛ اختصاص فضای کافی به انجمن های ادبی و فرهنگی و همچنین تشکیل شورای بازبینی و ویرایش کتاب قبل از انتشار و تشویق و تسهیل حضور دانش آموزان و نسل جوان در انجمن اهل قلم برای یادگیری و آموزش نویسندگی از جمله مواردی بود که در این نشست مطرح و تصمیم گیری شد. منبع: آفتاب بافق/