نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

30 درصد فضاهای آموزشی بافق نیازمند بازسازی است

30 درصد فضاهای آموزشی بافق نیازمند بازسازی است


رئیس آموزش و پرورش بافق:

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق، حجت‌الاسلام دخیل‌عباس زارع‌زاده در شورای آموزش و پرورش شهرستان بافق که با حضور فرماندار بافق ، رئیس و معاونین آموزش و پرورش و جمعی از مسئولان این شهرستان برگزار شد ، اظهار داشت: حیات فرهنگی کشور وابسته به آموزش و پرورش و سرمایه‌های انسانی است که بی‌توجهی به آن، مصرف‌گرایی و خام فروشی را برای جامعه به ارمغان آورده است.

نماینده مردم بافق ، آموزش و پرورش را بزرگترین مولد عنوان کرد و یادآور شد: نادیده گرفتن شخصیت معلمان و دانش‌آموزان لطمه بزرگی به سیستم حیات فرهنگی و اقتصادی کشور وارد کرده است.

وی با انتقاد از شعار حاکم شده در کشور در مورد مصرف‌گرایی آموزش و پرورش تصریح کرد: فرهیخته تربیت شده در آموزش پرورش یک ارزش افزوده برای کشور است که باید به آن توجه ویژه‌ای شود.

نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه توجه نکردن به سرمایه‌های انسانی جامعه، خسارات جبران ناپذیری را در زمینه اقتصادی به همراه دارد، خاطرنشان کرد: خام فروشی و وضعیت بد اقتصادی که اکنون در جامعه حاکم است، نتیجه نبود تربیت نیروی کارآمد و متخصص در آموزش و پرورش است.

زارع‌زاده، خام فروشی منابع و معادن کشور را بزرگترین توهین به ایرانیان و کشور دانست و افزود: مصیبت نظام مدیریتی و آموزشی کشور این است که خودباوری‌ها را کتمان کرده و فرمول‌ها را به هم ریخته‌ایم.

وی با تاکید بر ضرورت توجه به اراده ملت در موضوع هسته‌ای گفت: ایران کشوری ثروتمند است که اگر استفاده از منابع خدادادی آن به درستی مدیریت شود دیگری نیازی نیست که در مذاکرات ژنو خود را تحمیل غرب کنیم.

نماینده مردم بافق با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری در این زمینه تصریح کرد: تقویت درون جامعه از لحاظ علمی و فرهنگی و توجه به استعدادهای داخلی در این زمینه احتیاج غرب را به دانش ما بیشتر می‌کند.

نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: کشور غنی ایران در زمینه معادن و گاز و تولید فکر و اندیشه هیچ کم و کاستی ندارد.

رئیس آموزش و پرورش بافق در این نشست ضمن تبریک ایام خجسته میلاد رسول اکرم (ص) و فرا رسیدن ماه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی به ارائه گزارشی از وضعیت آموزش و پرورش شهرستن بافق پرداخت.

محمود خواجه ای افزود: بافق به لحاظ میزان فضای آموزشی تحت اختیار، جزو فقیرترین مناطق محسوب می‌شود و حتی 30 درصد از فضاهای موجود نیز باید تخریب و بازسازی شوند.

وی با اشاره به موفقیت‌های آموزشی و پژوهشی کسب شده توسط دانش‌آموزان بافقی نیز بیان کرد: با افتخار اعلام می‌کنیم که سال گذشته 100 درصد دانش‌آموزان برخی از مدارس بافق وارد دانشگاه شده‌اند.

خواجه ای بیان کرد: هفت نفر از معلمان بافق نیز به عنوان معلم نمونه استان یزد معرفی شدند که این امر همت همکاران فرهنگی در این شهرستان را می‌رساند.

رئیس آموزش و پرورش بافق در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به هوشمندسازی مدارس بافق بیان کرد: در این زمینه موفقیت چندانی کسب نشده زیرا بحث خیّری در بافق وجود ندارد.