نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

30 هزار نفر در طرح اردوهای هجرت در نیمه نخست سال شرکت کردند.

30 هزار نفر در طرح اردوهای هجرت در نیمه نخست سال شرکت کردند.


مسئول بسیج سازندگی استان یزد:

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ، "فرماندار بافق" در نشست بررسی عملکرد اردوهای هجرت شهرستان بافق که با حضور مسئول بسیج سازندگی استان و فرمانده بسیج ناحیه بافق درمحل فرمانداری بافق برگزار شد با اشاره به اهداف بسیج سازندگی اظهار داشت : هدف بسيج سازندگي در طرح اردوهای هجرت فرهنگ سازي کار مي باشد.

"حسین ندافیان" ترويج فرهنگ كار و تلاش، كسب تجارب شغلي و مهارتي، تقويت توانمندي فردي و گروهي، كمك در كاهش هزينه هاي دولت، تسريع در انجام پروژه هاي كوچك و افزايش دلبستگي مردم به نظام را از دستاوردهاي بسيج سازندگي عنوان كرد.

ندافیان افزود: مخاطبين اصلي طرح هجرت جوانان هستند و فرهنگيان و بسيجيان بعد از روحانيت غني ترين نيروها در اين طرح مي باشند.

فرماندار بافق با اشاره به پروژه های در دست اقدام شهرستان خاطر نشان کرد : بیش از 60 طرح در قالب عمرانی ، کشاورزی و صنعت و معدن در حال فعالیت می باشد که از جمله می توان به آبرسانی و اصلاح شبکه های آب روستایی ، لایروبی قنوات ، بهسازی راههای روستایی اشاره کرد که بسیج سازندگی می تواند در کلیه طرحهای شرکت گسترده داشته باشد.

وی با اشاره به اهداف بسیج سازندگی تصریح کرد: با وجود استعدادهای بالقوه و زیادی که در شهرستان بافق وجود دارد، ضرورت دارد این نهاد مردمی با همکاری دستگاه‌های اجرایی با ورود در اجرای برخی از طرح‌ها، زمینه‌های اشتغال‌زایی و به دنبال آن شکوفایی و توسعه شهرستان را فراهم کند.

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان یزد نیز دراین نشست با اعلام رضایتمندی از عملکرد بسیج سازندگی این شهرستان در زمینه‌های آبرسانی و امداد و بهداشت اظهار داشت: همکاری و هماهنگی این سازمان با نهادهای دولتی، توسعه و تعالی جامعه را در امور فرهنگی و عمرانی به ارمغان می‌آورد.
"حسین حکیم آبادیان" به عملکرد خوب بسیج سازندگی در عرصه‌های مختلف افزود: فراهم کردن بسترها و زیرساخت‌های سازندگی در مناطق محروم و خدمت‌رسانی به قشر محروم جامعه از اولویت‌های سازمان بسیج سازندگی در کشور است.
حکیم‌آبادیان با تاکید بر ضرورت اجرای منویات مقام معظم رهبری در زمینه بسیج سازندگی تصریح کرد: با توجه به ماموریت این سازمان در امر خدمت‌رسانی به ویژه در روستاها، همکاری با سازمان‌های دولتی در این راستا ضرورری است.
وی با اشاره به عرصه مختلف فعالیت‌های بسیج سازندگی خاطرنشان کرد: در سال جاری بیش از 110 هزار نفر روز دانش‌آموز در عرصه‌های بهسازی و زیباسازی و سایر زمینه‌ها خدمات بسیار ارزنده‌ای در مناطق محروم انجام داده‌اند که شهرستان بافق هم از این خدمات بی‌بهره نبوده است. حکیم‌آبادیان همچنین با بیان تاثیر فعالیت‌های اردوهای هجرت بسیج سازندگی در گرایش جوانان به ارزش‌های والای انقلاب افزود: بالغ بر 30 هزار نفر روز در قالب اردوهای هجرت مدارس و محلات به منظور خدمت‌رسانی در روستاهای سطح استان در نیمه نخست سال جاری فعالیت کرده‌اند.
مسئول سازمان بسیج سازندگی استان یزد تصریح کرد: این خدمات بیشتر در عرصه آموزش و پیشگیری از اعتیاد، معرفی مضرات انواع مواد به منظور پیشگیری و سایر عرصه‌ها بوده است.
حکیم‌آبادیان فعالیت‌های انجام شده این سازمان را در سال 90 رضایت‌بخش عنوان کرد و ادامه داد: بیش از 10 هزار نفر روز در زمینه اردوهای جهادی توسط دانشجو انجام شده که این فعالیت‌ها بیشتر در مناطق محروم صورت گرفته است.
وی بر ضرورت فعال کردن ستاد پشتیبانی اردوهای هجرت شهرستان بافق تاکید کرد و افزود: با فعالیت این ستاد در شهرستان بافق در واقع اصلی‌ترین فعالیت بسیج سازندگی در زمینه خدمات عام‌المنفعه، زودبازده و مفید محقق شده و اقدامات خوبی انجام خواهد گرفت.
مسئول سازمان بسیج سازندگی استان یزد به اهداف این ستاد اشاره کرد و گفت: اعضای این ستاد با شناسایی مشکلات و مسائل مردم و توجه به خواسته‌های ضروری آنها می‌توانند نقش بسزایی در رفع این موارد ایفا کنند.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بافق نیز در این نشست با ارائه گزارشی از فعالیت‌ها و خدمات بسیج سازندگی شهرستان بافق افزود: این سازمان در شهرستان بافق با برنامه‌ریزی و شناسایی کمبودها و نارسایی‌ها خدماتی از جمله بهسازی و زیباسازی مدارس و آموزشگاه‌ها، آبرسانی و امداد بهداشت و باغبانی و منابع طبیعی و ... ارائه کرده است.
بمانعلی باقیان از آمادگی بسیج سازندگی بافق برای اجرای طرح‌های عمرانی و فرهنگی در شهرستان بافق خبر داد و اظهار امیدواری کرد: با همکاری نهادهای شهرستان بافق در زمینه انجام پروژه‌های عمرانی، گام مهمی در توسعه و آبادانی شهرستان و ایجاد فرصت‌های شغلی برداشته شود.