نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

475 میلیون ریال اعتبار برای لای‌روبی قنوات روستاهای بافق هزینه شد

475 میلیون ریال اعتبار برای لای‌روبی قنوات روستاهای بافق هزینه شد


به منظور توسعه بخش کشاورزی
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق حمید عسکری  با اشاره به فعالیت‌های جهاد کشاورزی برای توسعه این بخش اظهار داشت: این اعتبارات برای انجام عملیات مرمت، لای‌روبی و کف‌شکنی قنات روستاهای هریسک بالا و پایین، دولت‌آباد، حکیم‌آباد، شیطور و تراب‌آباد بافق اختصاص یافته است.

 

  وی خاطرنشان کرد: انجام این عملیات در مجموع با اعتباری بالغ بر 475 میلیون ریال به منظور کمک به افزایش میزان آب قابل برداشت در قنوات روستاهای ذکر شده، صورت پذیرفت.

 

 

 مدیر جهاد کشاورزی بافق هم‌چنین با اشاره به تجهیز حلقه‌های چاه آب کشاورزی در بافق بیان کرد: به منظور افزایش راندمان آبیاری در بخش کشاورزی بافق، شش حلقه چاه کشاورزی با اعتباری افزون بر 200 میلیون ریال نیز از برنامه‌های انجام شده در سال گذشته بوده است.

عسکری افزود: در این راستا هم‌چنین برای تجهیز پنج حلقه چاه اعتباری بیش از 200 میلیون ریال از محل ماده 10 اعتبارات خشک‌سالی شهرستان هزینه شده است.

وی تصریح کرد: احداث کانال و لوله‌گذاری چاه‌های کشاورزی 12 روستا با اعتباری افزون بر 800 میلیون ریال به طول شش کیلومتر لوله‌گذاری و 1.5 کیلومتر کانال‌کنی نیز انجام شده است.

مدیر جهاد کشاورزی ساخت استخر روستای قطرم، اصلاح و نوسازی باغات و مکانیزاسیون فعالیت‌های کشاورزی را از دیگر طرح‌های در دست انجام جهاد کشاورزی بافق عنوان کرد.

خبرنگار : محمد علي عبداللهي