نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

50 درصد از زندانيان استان يزد مرتبط با جرائم مواد مخدر است

50 درصد از زندانيان استان يزد مرتبط با جرائم مواد مخدر است


رئيس كل داد گستري استان يزد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ، به نقل از خبرگزاری ایرنا ، رئيس كل داد گستري استان يزد درحاشيه همايش پيشگيري از وقوع جرم و آسيبهاي اجتماعي در بافق ، آمار زندانيان استان يزد را افزون بر سه هزار نفر اعلام كرد و افزود: نصف اين تعداد زنداني در ارتباط با جرائم مواد مخدر و نصف ديگر مرتبط با جرائم ديگر است.

" غلامحسين حيدري"  ميانگين سن زندانيان را 20 تا 35 سال عنوان كرد و گفت : بعد از مواد مخدر بيشترين آمار زندانيها مربوط به سرقت ناشي از فقر و بيكاري مي باشد.

اين مقام قضايي تصريح كرد: با وجوديكه اعلام مي شود بيشتر زندانيان استان غير بومي مي باشند ولي با احتساب يزدي هايي كه در ساير استانها زنداني اند ، 80 درصد جمعيت زنداني ، بومي هستند كه اين زيبنده شهر دارالعباده يزد نخواهد بود.

حيدري همچنين از افزايش آمار ضرب وجرح دربافق خبر داد وافزود: از سال 88 تا كنون آمار ضرب وجرح در شهرستان بافق سير صعودي داشته است.

مديركل دادگستري استان يزد آمار ضرب و جرح بافق را در6 ماهه نخست سال قبل 296 فقره اعلام كرد و گفت: اين رقم در مدت مشابه امسال 5 درصد رشد داشته است.

وي همچنين  با بيان اينكه شهرستان بافق از جمله مناطق امن استان يزد بوده است تصريح كرد: هم اينك اين شهرستان در بحث آمار سرقت در رديف چهارم استان قرار دارد.

حيدري برخي از جريانات اجتماعي از جمله فقر و بيكاري را از عوامل مهم وقوع سرقت عنوان كرد.

حيدري درادامه، پيشگيري از وقوع جرم و آسيبهاي اجتماعي را با همكاري مردم و همه دستگاههاي اجرايي امكان پذير دانست و عنوان كرد: نقش روحانيت در اين زمينه مخصوصا در ماههاي محرم، صفر و رمضان تاثير بسزايي در رسيدن به هدف مورد نظر خواهد داشت.

وي علاقمندي مردم ميهن اسلامي به روحانيت را ياد آور شد و گفت: به همين خاطر اين قشر مي تواند با خُلق و خوي خوش هزاران جوان و نوجوان را به راه راست هدايت كند.

رئيس كل دادگستري استان يزد امر به معروف و نهي از منكر را از وظايف ديني مردم خواند و تصريح كرد: با اجراي اين فريضه الهي مي توان بخش عظيمي از جرائم را درجامعه كاهش داد.