نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

9 دی اتمام حجت مردم برای حمایت از رهبری و آرمان های انقلاب بود

9 دی اتمام حجت مردم برای حمایت از رهبری و آرمان های انقلاب بودبه گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بافق به نقل از سایت آفتاب بافق؛ مراسم بزرگداشت حماسه 9 دی و یازدهمین سالگرد سفر مقام معظم رهبری به استان یزد شنبه شب  هشتم دی ماه با حضور آیت الله سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان سیستان بلوچستان و امام جمعه زاهدان و نماینده این استان در مجلس خبرگان رهبری،امام جمعه بافق،معاون فرماندار،فرمانده ناحیه مقاومت بسیج، مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، روحانیون و جمعی دیگر از مسئولین و مردم ولایتمدار شهرستان در مسجد جامع بافق برگزار شد.

در ابتدای این مراسم امام جمعه بافق ضمن خوش آمد گویی و تشکر از نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان به جهت قبول دعوت برای حضور در این مراسم علیرغم مشغله کاری زیاد وی،گفت: نیم قرن است که با آیت الله سلیمانی ارتباط دارم. استان سیستان و بلوچستان به لحاظ وسعت 3 برابر یزد می باشد و 300 امام جمعه اهل تسنن دارد که همه آنان زیر نظر ایشان فعالیت دارند.

سپس نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان به عنوان سخنران این مراسم با اشاره به حضور همیشگی مردم در صحنه پس از 40 سال از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی گفت: در طول این 4دهه دشمنان توطئه های بسیاری بر علیه کشور برای براندازی نظام انجام داد،آنان تلاش کردند تا شهرهای گنبد،خوزستان،تبریز،کردستان و… را به روش مختلف و با استفاده مسئله شیعه و سنی از کشور جدا کنند اما مسله تجزیه طلبی پیش آید.

وی افزود: آنان حتی از بنی صدر رئیس جمهور ایران به عنوان ابزاری برای علیه کشور استفاده کردند.

سلیمانی با اشاره به تلاش دشمنان برای سرنگونی کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی در جنگ میان ایران و عراق اظهار داشت: آمریکا با در اختیار قرار دادن سلاح های جنگی به دولت عراق با 14 لشکر به ایران حمله کرد و صدام اعلام نمود طی 3 روز تهران را اشغال خواهد کرد. این در حالی بود که نیروهای سپاه و ارتش از ادوات جنگی و سلاح لازم برخوردار نبودند و آمادگی مقابله با آنان را نداشتند و این نبرد 8 سال به طول انجامید و در نهایت با تلاش رزمندگان و نیروهای مسلح خدعه دشمنان برطرف شد.

 نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان با بیان وقایع سال 88 و حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رأی بیان کرد: در 22 خرداد سال 88 آحاد مردم به پای صندوق های رأی آمدند و این حضور 40 میلیون نفری لبیک به مقام معظم رهبری بود.

وی با اشاره به مجموع آرای اخذ شده در انتخابات که 24 میلیون برای برنده، 10 میلیون برای شاخص بازنده و مابقی دیگر کاندیداها بود،تصریح کرد:  اگر برخی بر طبل تقلب نمی نواختند و به حریم مردم تجاوز نمی کردند و  به بهانه گذار از ریاست جمهوری دست اندازی نمی کردند، اگر به پرچم حضرت ابوالفضل عباس(ع) و امام حسین(ع)  توهین نمی کردند و چادر نمی کشیدند،فرصت برای دشمنان و انجام این توطئه فراهم نمی شد.

امام جمعه زاهدان برنده واقعی انتخابات 88 را 40 میلیون ایرانی غیور دانست و افزود: مردم بر اساس تکلیف و اطاعات از فرمان مقام معظم رهبری (مد ظلة العالی ) به میدان آمده بودند.

وی یادآور شد: رهبر معظم انقلاب فرمود:(( من به آرای مردم خدشه وارد نمی کنم. )) ایشان در این جریان به بصیرت افزایی و بیدار سازی پرداخت.

سلیمانی در ادامه به حضور مردم در صحنه در روز 9 دی اشاره کرد و گفت: حرکت عظیم مردم در 9 دی یک حماسه بزرگ تاریخی است که آن اتمام حجت ملت ایران برای حمایت از رهبری و آرمان های انقلاب بود و به همین جهت روز بصیرت و میثاق با امت و ولایت نامگذاری شد.

شایان ذکر است،اجرای سرود توسط گروه عاشقان ولایت از دیگر برنامه های این مراسم بود.